Верховний Суд постановив розірвати контракт Вітренка з «Нафтогазом»

Верховний Суд постановив розірвати контракт Вітренка з «Нафтогазом»

Суд нагадав, що припис НАЗК є обов'язковим для виконання

Верховний Суд постановив розірвати контракт Вітренка з 	«Нафтогазом»
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Що сталося. Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)  щодо припинення строку дії контракту з головою правління «Нафтогазу» Юрієм Вітренком.

Джерело. Про це йдеться у рішенні суду, передає enkorr.

Деталі. Раніше суди першої та другої інстанцій забезпечили позов Вітренко з огляду на те, що до призначення головою НАК «Нафтогаз» він перебував на посаді міністра енергетики лише чотири місяці, що не підтверджує наявність конфлікту інтересів.

Верховний Суд не погодився з такими висновками, адже згідно з законом реальний конфлікт інтересів означає суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність прийняття рішень.

У Верховному суді нагадали, що припис НАЗК є обов'язковим для виконання. Про результати його виконання необхідно проінформувати Нацагентство протягом десяти робочих днів із дня отримання розпорядження.

Коментарі. У пресслужбі «Нафтогазу» заявили, що Верховний Суд скасував лише рішення судів першої та апеляційної інстанції про зупинення дії припису голові наглядової ради Клер Спотісвуд  до закінчення розгляду справи по суті. Оскільки Спотісвуд звільнилася з наглядової ради ще у вересні, то цей припис давно втратив свою актуальність, і, відповідно втратили свою актуальність забезпечувальні заходи у вигляді зупинення дії припису.

Так «Нафтогаз» зазначає, що прийняття рішення Верховним стосовно рішення судів першої та апеляційної інстанції про зупинення дії припису голові наглядової ради до закінчення розгляду справи по суті, не означає автоматичне припинення трудового договору і не може призвести до автоматичного припинення трудового договору.

Бекграунд. У квітні 2021 року Юрія Вітренка призначили головою «Нафтогазу». Рішення ухвалив Кабмін під час засідання загальних зборів акціонерів компанії.

1 липня 2021 року НАЗК направило припис голові наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд. У документі вимагали припинити як незаконний контракт з головою правління Юрієм Вітренком. Тоді у НАЗК повідомили про порушення в роботі ексзаступника міністра енергетики України. Зокрема тому, що держслужбовець протягом року не повинен брати участь у керівництві організаціями, на які він міг впливати, бувши на посаді.

Сам Юрій Вітренко сказав, що припис НАЗК суперечить закону. Саме тому він подав позов до Окружного адміністративного суду Києва, який 5 липня 2021 року зупинив дію припису НАЗК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло