На Марсі виявили предмет незвичайної форми, зафіксований марсоходом Curiosity
Вчені вважають, що гладкої форми йому могла надати вода

На старих знімках з Марса, зроблених ровером Curiosity, знайшли незвичайний предмет. Дослідник Марса Пол Скотт Андерсон виклав на своїй сторінці у соцмережі Twitter знімок, на якому зображений камінь дивної форми. Його було виявлено під час дослідження спеціального архіву.
Цей камінь був зафіксований марсоходом Curiosity, який був відправлений на Марс ще в 2012 році. Коли марсохід пересувався кратером Гейла, він знімав марсіанську геологію. Після цього знімки поміщалися до спеціально створеного для цього архіву, щоб усі охочі могли з ними ознайомитися. Після того, як фото з'явилося в соцмережі, воно привернув увагу величезної кількості користувачів. Всі почали активно обговорювати, що стало причиною того, що камінь має настільки плавні лінії.
«Подивіться – дуже схоже на іграшку або якусь зламану дудку», – написав Андерсон.
Схоже на те, що знахідка є простим каменем, що має незвичайну форму. На предметі не помічено гострих кутів, його грані мають обтічну форму. Зважаючи на те, що на Марсі в далекому минулому була вода, цілком можливо, гладкий вигляд предмета був сформований мільярди років тому внаслідок водяних потоків.
Кратерні озера зустрічаються на всій поверхні Червоної планети. Сформувалися вони багато мільярдів років тому, коли на Марсі ще була у рідкому вигляді вода.
Частина кратерів містила в собі певну кількість води, але коли її ставало занадто багато, вона випливала за краї і це ставало причиною великих повеней. Через це з'явилися долини величезного розміру, які можна спостерігати сьогодні.
Фахівці не виключають того, що гладка форма виявленого каменю могла виникнути в результаті однієї з таких сильних повеней.
Нагадаємо, NASA створило симулятор марсіанської станції та пропонує 12 охочим провести на ній рік. Це допоможе космо- та марсоманам стати ближчими до польоту на Марс та пройти космічний «курс молодого бійця». Незважаючи на те, що місце в симуляторі потрібно буде отримати конкурсним шляхом, воно не буде безкоштовним, заплатити доведеться $450 000.
Крім того, NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].