США та союзники лобіюють участь України у саміті G20 разом з путіним
Деякі країни хотіли, щоб росію не запросили на зустріч, але Індонезія не пристала на цю пропозицію

США разом з іншими країнами наполягають на тому, щоб Індонезія включила Україну як гостя на саміт “Великої двадцятки” ( G20) у листопаді, при цьому вони розчаровані відмовою Джакарти відкликати запрошення для президента росії путіна, пише Bloomberg.
Індонезія – країна, яка приймає G20 цього року. росія є членом G20 поряд із такими країнами, як Китай та Індія, які не приєдналися до санкцій проти Москви.
США і деякі інші члени «Великої сімки» тепер просять Джакарту, яка заявила, що хоче «залишитися неупередженою» як голова G20, направити запрошення президенту Володимиру Зеленському відвідати хоча б частину зустрічі.
Країна, що приймає, традиційно запрошує низку країн приєднатися до деяких аспектів саміту як спостерігачів, хоча вони, як правило, не беруть участі в офіційних дискусіях.
Включення Зеленського зробило б саміт в Індонезії ще складнішим з точки зору дипломатії.
Принаймні деякі політики, зокрема президент США Джо Байден, у жодному разі не сидітимуть за одним столом з Путіним. Неясно, чи зможе Індонезія організувати саміт, щоб шляхи путіна та Байдена не перетиналися. Так само малоймовірно, що російський президент братиме участь у будь-яких заходах, де буде присутній Зеленський.
США повністю підтримують виключення росії з G20, хоча деякі країни, включаючи Китай, виступають проти такого кроку. Росія була виключена із «великої вісімки» після анексії Криму Путіним у 2014 році.
Байден уже казав минулого місяця, що якщо Індонезія не виключить росію із саміту G20, вона має хоча б запросити Україну на деякі зустрічі. Один чиновник, знайомий із обговореннями, сказав, що уряд Індонезії все ще в роздумах, рішення про запрошення України на листопадовий саміт наразі немає.
путін теж ще не вирішив, чи брати участь у саміті, можливо, якщо він і буде, то лише віртуально.
В уряді країни вважають, що запрошення Зеленського означає збільшення напруги під час саміту, сказав чиновник. Це обмежує можливості для обговорення інших питань, включаючи зміну клімату та бідність.
Труднощі вже виникли на зустрічах G20 та МВФ у Вашингтоні минулого тижня. Коли починав говорити представник росії, офіційні особи з інших країн, зокрема США, виходили. Спільного комюніке випущено не було.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].