Україну відвідав прем'єр-міністр Португалії і привіз 250 млн євро фінансової допомоги

Україну відвідав прем'єр-міністр Португалії і привіз 250 млн євро фінансової допомоги

Кошта поділився у Твіттері враженнями від відвідування Ірпіня

This material is also available in English
Україну відвідав прем'єр-міністр Португалії і привіз 250 млн євро фінансової допомоги
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Португалії Антоніу Коштою, який прибув в Україну з візитом підтримки.

Це – перший візит очільника уряду Португалії в Україну, і символічно, що Антоніу Кошта відвідав нашу країну в День Європи, адже сьогодні український народ захищає незалежність і свободу, які є спільними для всіх європейців, наголосив Володимир Зеленський.

Португалія виділить Україні до 250 млн євро фінансової підтримки. Прем'єр-міністр Антоніу Кошта підписав відповідний документ під час візиту до Києва, про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

Перший транш до 100 млн євро на збереження макроекономічної стабільності під час війни та відновлення економіки спрямують цього року.

На своїй сторінці у Twitter Кошта опублікував фото із зустрічі з президентом України, підписавши їх: «Сьогодні я зустрівся із президентом Зеленським. Португалія беззастережно підтримує Україну, і ми віддані подальшому поглибленню нашої гуманітарної, фінансової та військової підтримки».

В рамках візиту Антоніу Кошта відвідав постраждалий від російських бомбардувань Ірпінь.

Про це він написав у Twitter.

«Я ніколи не забуду візит в Ірпінь. Рівень руйнування та насильства є абсолютно нищівним. Я став свідком жорстоких, свавільних та невиправданих нападів. Війна завжди торкається безневинних людей. Сім'ї, у яких тут було життя, робота, змушені були покинути все, щоб спробувати врятувати своє життя. Найбільше мене вражає насильство проти мирних жителів», – написав португальский прем'єр.

Під час зустрічі з президентом було обговорено широке коло важливих питань, які пов'язані із захистом України, зокрема подальшу оборонну допомогу. Також була приділена увага питанню притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.

«Домовилися й надалі посилювати санкційний тиск на агресора. Ключове питання зараз – це шостий санкційний пакет проти росії, який обов'язково має містити ембарго на російську нафту, нафтові суміші та нафтопродукти. Цінуємо розуміння Португалією того, що росія використовує енергоресурси саме для тиску на Україну та Європу», – наголосив Зеленський.

Співрозмовники також обговорили європейську інтеграцію України.

«Розраховуємо, що державний голос Португалії буде на підтримку нашої країни щодо статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу під час розгляду цього питання на засіданні Європейської Ради в червні», – сказав президент.

Нагадаємо, нещодавно у Португалії було заарештовано будинок Абрамовича вартістю 10 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло