Німецький посадовець: ЄС може зробити прорив у питанні нафтового ембарго протягом кількох днів

Німецький посадовець: ЄС може зробити прорив у питанні нафтового ембарго протягом кількох днів

Він впевнений, що Європа знайде рішення щодо заборони російської нафти

Німецький посадовець: ЄС може зробити прорив у питанні нафтового ембарго протягом кількох днів
фото Jens Schlueter/Agence France-Presse — Getty Images

Прорив у багатотижневих переговорах щодо ембарго ЄС на російську нафту, які перервалися через Угорщину, неминучий, заявив у понеділок віце-канцлер та міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек.

«Я впевнений, що Європа знайде рішення найближчими днями», – сказав Хабек в інтерв'ю на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише The New York Times.

Переговори про ембарго розпочалися в середині квітня, незабаром після того, як блок заборонив імпорт російського вугілля. Після консультацій між посадовцями і дипломатами з 27 держав-членів блоку, на початку травня на стіл було винесено пропозиції з урахуванням ситуації в різних країнах.

Але Угорщина, яка надмірно залежить від імпорту російської нафти, блокує ці пропозиції, хоча вони дають країні довший період, ніж іншим, для поетапної відмови від імпорту – до кінця 2024 року, тоді як переважна більшість інших країн ЄС країни мають відмовитись від російських нафтопродуктів до кінця року.

Пан Хабек, який є одним із найвищих чиновників в уряді Німеччини, сказав, що поступки для Угорщини не матимуть великого значення в суті нафтового ембарго.

«Якщо Угорщина продовжить його ще на два роки або на півтора роки, це в якомусь сенсі прийнятно», – сказав він.

Євросоюз продемонстрував дивовижну єдність, ухваливши п'ять пакетів санкцій проти росії після її вторгнення в Україну. Проте прийняття нафтового ембарго виявилося складнішим завданням.

Переговори з приводу нафтового ембарго також винесли на поверхню теплі відносини прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з путіним.

Дипломати ЄС припустили, що через затримки з досягненням угоди про нафтове ембарго остаточне рішення може бути прийняте лише наступного тижня, коли лідери ЄС зберуться у Брюсселі, щоб обговорити останні події в Україні. Але Хабек відмовився від цієї ідеї.

«Я не впевнений, що лідери зможуть вирішити цю проблему», – сказав він, додавши, що слід дати главам держав можливість працювати над вирішенням основних структурних питань.

Раніше повідомлялося, що Німеччина готова відмовитися від російської нафти незалежно від рішення Євросоюзу.

Водночас країні доведеться вирішувати, що робити з гігантським НПЗ у Шведті, заточеним під переробку російської нафти. Про це більше в матеріалі “Російський нафтопереробний завод стоїть між Німеччиною та нафтовим ембарго”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло