«Нафтогаз» розпочав передарбітражну процедуру через недоплати «Газпрому» за контрактом на транзит газу

«Нафтогаз» розпочав передарбітражну процедуру через недоплати «Газпрому» за контрактом на транзит газу

Вітренко заявив, що мова йтиме не лише про арбітраж на суму недоплати, а й про $12,2 млрд, які раніше відкликали з арбітражу

«Нафтогаз» розпочав передарбітражну процедуру через недоплати 	«Газпрому» за контрактом на транзит газу
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Стало відомо, що НАК «Нафтогаз України» розпочав передарбітражну процедуру через недоплати «Газпрому» за контрактом на організацію транзиту природного газу.

Джерело. Про це повідомив голова НАК Юрій Вітренко в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Деталі.  «Ми вже почали передарбітражну процедуру. Готуємо з юристами відповідні звернення до «Газпрому». Є певний час, упродовж якого ми маємо спробувати розв'язати питання до арбітражу, якщо не вирішимо – новий арбітраж. Причина – вони сплачують менше, ніж мають платити за контрактом. У них немає для цього жодного обґрунтування – контракт у нас «качай або плати», – сказав Вітренко.

Голова «Нафтогазу» нагадав, що невиконання «Газпромом» своїх договірних зобов'язань за контрактом означає порушення угоди про врегулювання, відповідно до якої НАК відмовився від претензій у розпочатому у 2018 році арбітражі на суму $12,2 млрд.

«Якщо вони не виконують зобов’язання «качай або плати», то це означає, що вони порушують не тільки контракт на організацію транзиту, а й угоду про врегулювання. Тобто це арбітраж не тільки на суму недоплати, а й на $12,2 млрд, які ми відкликали з арбітражу», – підкреслив Вітренко.

Бекграунд. Нагадаємо, що 11 травня 2022 року оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території росії. У такий спосіб було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».

Гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон повідомляв, що втрата контролю над об’єктами ГТС та факти крадіжки транзитного газу на тимчасово окупованих територіях стали причиною оголошення форс-мажору по точці «Сохранівка».

Також Макогон заявив, що Україна не відкриє газовий транзитний маршрут «Сохранівка» з росії до Європи, поки Київ не отримає повний контроль над своєю трубопровідною системою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло