Загальна сума прямих збитків інфраструктури через агресію рф вже перевищує $105,5 млрд – KSE Institute

Загальна сума прямих збитків інфраструктури через агресію рф вже перевищує $105,5 млрд – KSE Institute

Загальні втрати економіки, понесені в ході війни, складають $564-600 млрд

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
Загальна сума прямих збитків інфраструктури через агресію рф вже перевищує $105,5 млрд – KSE Institute
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, що станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури вже перевищує $105,5 млрд або понад 3,1 трлн грн.  

Джерело. Про це свідчить аналіз, який здійснюється в межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute.

Деталі. За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на понад $8 млрд.  Збільшення загальної суми збитків на поточному тижні повʼязане зі зростанням руйнувань, завданих житловому фонду, підприємствам, а також через врахування втрат, завданих українському ритейлу. 

За останніми оцінками аналітиків проєкту, сума збитків через руйнування житлового фонду зросла ще на $5.5 млрд. Станом на 25 травня загальна сума збитків житлового фонду складає $39.3 млрд. Найбільше від руйнування житлового фонду постраждали такі міста, як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Загалом через війну пошкоджено, зруйновано чи втрачено понад 44 млн квадратних метрів житла українців. 

Загальна сума прямих задокументованих збитків українських підприємств вже сягає $11.3 млрд. За останній тиждень цей показник збільшився на $591 млн. З початку війни росії проти України пошкоджено чи зруйновано щонайменше 227 підприємств, заводів та фабрик. 

Зазначається, що в поточних обрахунках вперше додано збитки українського ритейлу. Внаслідок війни постраждало щонайменше 2910 торгових точок, а сумарні збитки складають $1.4 млрд.

Крім того, за останніми обрахунками в межах проєкту «Росія заплатить», збитки від пошкодження, знищення чи втрати легкових автомобілів складають майже $1.6 млрд. Сумарно таких автомобілів вже майже 105 000. Серед областей, де найбільша кількість пошкоджених легкових автомобілів: Донецька, Харківська, Луганська, Чернігівська та Київська.

На поточному тижні зросли також збитки, завдані освітнім закладам, на $103 млн і тепер складають $1.5 млрд. Ще на $45 млн зросла сума збитків завданих закладами охорони здоровʼя – до понад $1,1 млрд. 

З початку війни росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 23 800 кілометрів доріг, 6 300 залізничних колій та 41 залізничний міст, 643 заклади охорони здоровʼя, 1123 заклади освіти, 621 дитсадок, 192 культурні та 115 релігійних споруд, 178 складів, 99 адмінбудівель, 28 нафтобаз, 19 торгових центрів. 

Загальні втрати економіки України через війну, за спільними оцінками Мінекономіки та KSE, враховуючи як прямі втрати, розраховані в цьому проєкті, так і непрямі втрати (зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо), коливаються від $564 млрд до $600 млрд. 

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що росія завдала шкоди інфраструктурі на суму понад 600 млн грн за місяць війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло