Менш ніж 50% українців планують майбутнє своїх дітей і онуків в Україні, якщо війна триватиме невизначений термін

Менш ніж 50% українців планують майбутнє своїх дітей і онуків в Україні, якщо війна триватиме невизначений термін

Лише 1,8% респондентів планують, що їхні діти та онуки виїдуть з України за будь-яких умов

Менш ніж 50% українців планують майбутнє своїх дітей і онуків в Україні, якщо війна триватиме невизначений термін
Фото: КМІС

Що сталося. Менше ніж половина українців планують майбутнє своїх дітей і онуків в Україні, якщо війна триватиме невизначений термін.

Джерело. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке з 3 по 18 травня проводили на замовлення CASE Україна.

Деталі. Респондентам ставили таке питання: «Чи плануєте ви майбутнє своїх дітей або онуків в Україні за таких умов розвитку подій у війні? Якщо у вас немає дітей та онуків, то уявіть, що вони у вас є».

  • 42,9% опитаних відповіли, що планують майбутнє своїх дітей та онуків в Україні, якщо війна продовжуватиметься невизначений термін і зберігатиметься загроза постійних бомбардувань.
  • 54,7% відповіли, що планують майбутнє своїх дітей у разі перемир'я та відкладення війни на потім.
  • Натомість якщо війна закінчиться через зміну влади в росії на демократичну, то вже 76,8% громадян бачать майбутнє своїх дітей та онуків в Україні.
  • Приблизно однаково впливає на планування майбутнього вступ України до НАТО або отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) та капітуляція і роззброєння росії (84,5%).
  • Лише 1,8% респондентів планують, що їхні діти та онуки виїдуть з України за будь-яких умов.

Також жінки висувають більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Наприклад, у разі встановлення перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, серед жінок на таке згодні 52,7%.

Відповідно до дослідження, у східних регіонах більший зв'язок між небезпекою та плануванням майбутнього в Україні, ніж у західних. Так, у разі продовження війни 34,8% мешканців сходу планують майбутнє своїх дітей на батьківщині, 38,8% – мешканців півдня, 44,6% – мешканців центру та півночі і 48,5% – мешканців заходу.

Опитування проводили з 13 по 18 травня на основі випадкової вибірки мобільних телефонів. Опитали 2000 респондентів від 18 років і старше, що проживають у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та Донбасу. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло