«Неможливо»: міністр МЗС Угорщини виключає заборону російського газу у наступному пакеті санкцій ЄС

«Неможливо»: міністр МЗС Угорщини виключає заборону російського газу у наступному пакеті санкцій ЄС

85% всіх своїх поставок газу Угорщина бере в росії

«Неможливо»: міністр МЗС Угорщини виключає заборону російського газу у наступному пакеті санкцій ЄС
фото DR

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Європейський союз не може запровадити ембарго на постачання російського газу у своєму наступному пакеті санкцій.

Даючи коментар CNBC у кулуарах зустрічі Ради міністрів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у Парижі, Сійярто сказав: 

«Коли ми запроваджуємо санкції, ми маємо переконатися, що ці санкції більше шкодять тим, проти кого ми запроваджуємо санкції, ніж нам самим».

«Ми маємо дуже чітку позицію щодо війни, ми засуджуємо росію за цю військову агресію. Ми підтримуємо Україну. Але ми маємо враховувати і реальність», – додав він.

Сійярто сказав, що росія в даний час забезпечує 65% потреб Угорщини в нафті та 85% постачання газу, додавши, що через відсутність інфраструктури країна, яка не має виходу до моря, не може швидко знизити свою залежність від російських вуглеводнів.

Наприкінці минулого місяця ЄС погодився запровадити часткове ембарго на російську нафту, щоб припинити фінансувати військову машину президента путіна. Ембарго поширюється на російську нафту, що доставляється в ЄС морем, виняток складає нафта, що йде в ЄС по нафтопроводу “Дружба”.

Сійярто розповів про своє розчарування тим, що Угорщину зображують країною, яка не бажає карати росію за війну в Україні після того, як країна виступила проти повної заборони російської нафти.

Коли його запитали про перспективи того, що ЄС націлиться на експорт російського газу до наступного раунду санкцій, Сійярто сказав: «Ні, це неможливо».

«Якщо ви не можете імпортувати газ із росії, то країна зупиняється, економіка зупиняється, ми не можемо опалювати будинки, ми не можемо керувати економікою. Наше питання: хто може запропонувати рішення?” – додав він.

Більше про те, як ринок нафти і газу став заручником геополітичних баталій – в статті “Кінець нафтогазової свободи: як війна та санкції перекроюють енергетичний ринок світу”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло