Байден заявив, що попереджав Зеленського про вторгнення росії, але він «не хотів цього чути»
В Офісі Президента відреагували на слова Байдена

Президент США Джо Байден заявив, що український президент Володимир Зеленський «не хотів цього чути», коли розвідка США на основі зібраної інформацію попередила про те, що росія готувалася до вторгнення, пише Sky News.
Виступаючи на заході зі збору коштів від Демократичної партії в Лос-Анджелесі, Байден сказав: «Нічого подібного не було з часів Другої світової війни. Я знаю, що багато людей думали, що я, можливо, перебільшую. Але я знав, що у нас є дані, щоб підтвердити, що він [президент росії путін] збирався вторгнутися в сусідню країну. Не було жодних сумнівів”.
«А Зеленський не хотів цього чути», – зазначив Байден.
Як пише «Громадське», радник Офісу Президента України Михайло Подоляк заперечив ці слова та наголосив, що Україна готувалася до війни з минулого року.
«Якщо Україна «не готувалася» до війни, чому перші удари росії прийшлися на макети, всі боєприпаси були розосереджені, а січень і лютий проходили в навчаннях? Україна готувалася до війни з минулого року: інформацію про майбутнє вторгнення давали не тільки західні розвідки, а й наша», – написав він у твіттері.
Він додав, що, якби Україна почала отримувати важку зброю від інших країн у січні, «ситуація могла б бути іншою».
Крім того, речник президента України Сергій Никифоров у коментарі «Ліга.нет» наголосив, що Зеленський просив про превентивні санкції проти росії перед широкомасштабним вторгненням рф, але партнери «не хотіли чути».
Він нагадав, що в той період Зеленський провів кілька телефонних розмов з Байденом, лідери детально обмінювалися думками та оцінками ситуації.
«Тому фраза «не хотів чути», ймовірно, вимагає уточнення. До того ж, якщо пам'ятаєте, президент України закликав партнерів запровадити пакет превентивних санкцій, щоб спонукати росію до відведення військ та деескалації ситуації. І тут уже можна сказати, що наші партнери «не хотіли нас чути"», – сказав Никифоров.
Нагадаємо: Байден звинуватив війну росії в Україні у високих цінах на нафту, а нафтові корпорації – в навмисному накручуванні цін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].