В Україні пошкоджено чи знищено понад 150 культурних об'єктів - ЮНЕСКО

В Україні пошкоджено чи знищено понад 150 культурних об'єктів - ЮНЕСКО

ЮНЕСКО незабаром відправить в Україну місію по культурній спадщині

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні пошкоджено чи знищено понад 150 культурних об'єктів - ЮНЕСКО
Фото: телеграм голови Харківського ОВА

Що сталося. Згідно з новим підрахунком, складеним ЮНЕСКО, понад 150 культурних об'єктів в Україні частково або повністю зруйновано внаслідок війни росії в Україні.

Джерело. CNBC

Експерти ООН виявили 152 культурні об'єкти, у тому числі 70 культових споруд, 30 історичних будівель, 18 культурних центрів, 15 пам'ятників, 12 музеїв та сім бібліотек.

Більшість пошкоджених об'єктів культури знаходиться у Донецькій, Харківській та Київській областях.

«Ці неодноразові напади на українські культурні об'єкти мають припинитись. Культурна спадщина у всіх її формах не повинна піддаватися нападу за жодних обставин. Я повторюю свій заклик до дотримання міжнародного гуманітарного права, зокрема, Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту», – написала у своїй заяві Генеральний директор ЮНЕСКО Одре Азуле.

Після вторгнення росії в Україну наприкінці лютого експерти ЮНЕСКО допомогли українській владі позначити культурні об'єкти характерною синьою емблемою у вигляді щита, яка вказує на те, що об'єкт знаходиться під захистом Гаазької конвенції 1954 року, і будь-яке порушення вважається порушенням міжнародного права.

«ЮНЕСКО перебуває у процесі створення групи із захисту культурних цінностей, що базується в Києві, і незабаром направить до країни місію експертів по культурній спадщині», – йдеться у повідомленні агентства.

Бекграунд. Нагадаємо, росіяни знищили музей Сковороди на Харківщині ракетним ударом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло