Німеччина просить скасувати заборону на транзит санкційних товарів до Калінінграда

Німеччина просить скасувати заборону на транзит санкційних товарів до Калінінграда

ФРН побоюється, що конфлікт із росією може продовжити ескалацію через транзитну суперечку

Німеччина просить скасувати заборону на транзит санкційних товарів до Калінінграда
Фото: delo.ua

Що сталося. Федеральний уряд Німеччини наполягає на тому, щоб скасувати блокування санкційних товарів до Калінінграда – це допоможе уникнути ескалації, на думку німецького уряду.

Джерело. Про це повідомляє Spiegel.

Деталі. Тоді як майже два тижні Єврокомісія та Литва обговорюють, чи підпадають під санкції ЄС транзитні вантажі для Калінінграда, Німеччина заявляє: «Це перевезення з росії до росії. Це дозволено».

У федеральному уряді побоюються, що конфлікт із росією може продовжити ескалацію через транзитну суперечку. Там вважають, що Москва може застосувати силу для створення сухопутного коридору.

Зазначається, що відповідно до четвертого пакета санкцій, на який посилаються литовці, обмеження не торкаються транзиту до Калінінграда. Однак домовленості з урядом Литви досі немає. 

Бекграунд. Нагадаємо: Литва обмежила транзит російського вантажу в Калінінград. Це російське місто межує з Литвою, Польщею та Балтійським морем.

Канцлер Олаф Шольц неодноразово наголошував, що одна з його найважливіших цілей – не допустити перетворення НАТО на сторону війни. У Литві дислокуються німецькі солдати, які можуть бути втягнуті в можливий конфлікт.

Нещодавно два джерела Reuters, знайомі із ситуацією, повідомили, що європейські посадовці схиляються до компромісної угоди з балтійською державою, щоб розрядити скандал із москвою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло