Філіппіни відмовилися купувати російські гелікоптери

Філіппіни відмовилися купувати російські гелікоптери

Натомість США готові надати свою продукцію

Філіппіни відмовилися купувати російські гелікоптери
Фото: shutterstock

Уряд Філіппін відмовився купувати 16 російських військово-транспортних вертольотів за $227 млн. Влада країни побоюється, що угода з росією, яка перебуває під санкціями через війну в Україні, призведе до економічних обмежень проти самих Філіппін, заявив колишній міністр оборони країни Делфін Лорензана.

За словами екс-чиновника, американські спецслужби знають про рішення філіппінської влади і можуть запропонувати аналогічні важкі вертольоти для військових потреб Філіппін, пише moscowtimes.eu.

Посол країни в США Хосе Мануель Ромуальдес повідомив, що угода з росією могла потрапити під дію «Закону про протидію противникам Америки через санкції», ухваленому США у 2017 році.

Представник філіппінського військового відомства заявив, що владі доведеться розпочати процес розірвання угоди після того, як офіційно буде ухвалено рішення про її скасування, оскільки контракт уже підписано. Москва може подати апеляцію, але філіппінський уряд навряд чи перегляне рішення.

Перша партія багатоцільових вертольотів мала бути поставлена ​​Філіппінам приблизно через два роки після укладання угоди. Початковий платіж було зроблено Філіппінами у січні. 

Що станеться з грошима після рішення Філіппін відмовитись від угоди, поки не повідомляється.

У березні Філіппіни підтримали резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка вимагає від москви негайно припинити вторгнення в Україну та вивести усі війська. Країна підтримала заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша щодо дотримання гуманітарних принципів для захисту цивільних осіб та громадянської інфраструктури в Україні.

Філіппіни – не перша країна, операціям з якою росії завадила війна в Україні. Міноборони США вважає, що втрати росією військової техніки в Україні призведуть до того, що москва не зможе нічого постачати країнам Африки. Це, у свою чергу, може призвести до зміцнення у регіоні Китаю та США. 

За підрахунками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу, на росію припадає майже половина основного експорту озброєнь до Африки. Москва постачає зброю в Алжир, Єгипет, Судан та Анголу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло