Країни єврозони витратили 0,9% свого ВВП на енергокризу, викликану війною
Країни єврозони витратили більше, ніж отримали, щоб пом'якшити економічний удар від війни

Що сталося. Країни єврозони витратили більше, ніж отримали, щоб пом'якшити економічний удар від війни в Україні шляхом субсидій на пальне та інших заходів підтримки.
Джерело. Про це заявив Європейський центральний банк, передає Reters.
Деталі. ЄЦБ закликав європейські уряди використовувати кошти ефективніше.
Зазначається, що 19 країн зони євро схвалили заходи підтримки на 0,9% від свого ВВП, в основному йдеться про витрати на компенсацію зростання цін на енергоносії. Проте це повинно збільшити зростання ВВП єврозони тільки на 0,4 п. п. цьогоріч.
За оцінками банку, у 2022–2024 роках стимулювальні заходи, схвалені у відповідь на війну, додадуть трохи менш як 0,4 п. п. до зростання і скоротять інфляцію трохи більше ніж на 0,1 п. п.
Половину бюджетних стимулів спрямували на підтримку короткострокового споживання викопного палива, в той час як лише мінімальна частина сприяла безпосередньому переходу до «зеленої» економіки.
«Необхідно докласти зусиль, щоб компенсаційні заходи, пов'язані з енергетикою, стали більш цілеспрямованими для найбільш вразливих домогосподарств. Більш того, стимули повинні бути спрямовані на скорочення використання викопного палива і залежності від російської енергетики при збереженні належного стану державних фінансів», – заявили в ЄЦБ.
Бекграунд. Нагадаємо: Bank of America повідомив, що ситуація з газом у Європі швидко змінюється від поганого сценарію до ще гіршого. Росія втрачає можливість впливати на ЄС через газ і може використати це для створення кризи найближчим часом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].