ДТЕК продовжить у повному обсязі сплачувати кредиторам за єврооблігаціями – Bloomberg

ДТЕК продовжить у повному обсязі сплачувати кредиторам за єврооблігаціями – Bloomberg

Компанія планує виплатити вересневий купон за облігаціями 2027 року

ДТЕК продовжить у повному обсязі сплачувати кредиторам за єврооблігаціями – Bloomberg
Фото: business.diia.gov.ua

Що сталося. Компанія «ДТЕК Енерго» Ріната Ахметова планує повністю виплатити $29,5 млн відсотків за єврооблігаціями у вересні.

Джерело. Про це повідомив гендиректор холдингу Максим Тимченко в інтерв’ю Bloomberg.

Коментар. Він запевнив, що ДТЕК виплатить вересневий купон за облігаціями 2027 року в повному обсязі.

Це буде другий квартал поспіль, коли компанія Ахметова повністю виплачує купон західним партнерам.

«Хоча ми погодили варіант із чотирма послідовними періодами половинної оплати готівкою, ми вирішили не використовувати цього і залишити на потім, на випадок погіршення ситуації», – зазначив Тимченко.

На початку війни компанія досягла угоди із західними кредиторами про зміну умов, щоб дозволити виплачувати відсотки у розмірі 3,5% замість повних 7% у подальших кварталах. Але зрештою ДТЕК виплатив червневий купон за повною ставкою.

Що це означає. Bloomberg пише, що план приватної компанії ДТЕК з виплати купона, ймовірно, стане полегшенням для інвесторів після того, як низка державних компаній в Україні спробувала відстрочити виплату боргу, наприклад, «Укравтодор» та «Укренерго».

Тимченко в інтерв'ю також зазначив, що ДТЕК перебуває в процесі інтеграції до європейської енергосистеми і найближчими місяцями оголосить про інвестиції у відновлювані джерела енергії в Румунії. Крім того, за його словами, компанія має плани з реалізації проєктів в Італії, Хорватії та Польщі.

Бекграунд. Нагадаємо: Україна пропонує інвесторам у цінні папери «Укравтодору» та «Укренерго» відтермінувати виплату боргів за ними щонайменше на два роки. 

Аналогічно про дворічне відтермінування виплат просить і НАК «Нафтогаз». Проте раніше, не дочекавшись на погодження уряду, компанія не змогла перерахувати кошти для виплат держателям облігацій і заявила про дефолт.

Більше за темою – у матеріалі «Два кроки до дефолту»: як Україна розв'язує проблему з погашенням зовнішніх боргів і чому домовлятися з кредиторами про відтермінування – не найкращий вихід.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло