Рада ЄС ухвалила установу про скорочення споживання газу на 15%

Рада ЄС ухвалила установу про скорочення споживання газу на 15%

Офіційний документ опублікують незабаром

Рада ЄС ухвалила установу про скорочення споживання газу на 15%
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Рада Європейського Союзу ухвалила постанову про зниження споживання газу на 15%. 

Джерело. Про це йдеться на сайті органу.

Деталі. Текст документа обіцяють опублікувати незабаром. Відомо те, що рішення набуде чинності через день після оприлюднення постанови.

Домовленість передбачає добровільне зменшення споживання енергоносія, однак водночас залишає за Радою право зробити попередження країні, після якого скорочення стане обов'язковим.

Також встановлені й винятки з правил – держави зможуть частково або повністю відхилитися від плану за потрібності. Це запровадили для того, щоб відповідати конкретним ситуаціям країн та гарантувати ефективність скорочення споживання.

Обмеження на газ діятимуть лише на опалювальний сезон 2022/2023 років. Заходи, які допоможуть втілити рішення, країни обиратимуть на свій розсуд.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що міністерства економіки країн-членів ЄС досягли домовленості щодо споживання газу цієї зими. Рада ЄС передбачила стимулювання промисловості до переходу на інші види палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло