Результат зустрічі Ердогана і путіна: домовилися про часткову оплату російського газу в рублях

Результат зустрічі Ердогана і путіна: домовилися про часткову оплату російського газу в рублях

Також ішлося про “нарощування торгівлі між двома країнами”

Результат зустрічі Ердогана і путіна: домовилися про часткову оплату російського газу в рублях
Фото: Turkish Presidency/AP

Що сталося. Президент Туреччини Реждеп Тайіп Ердоган і російський президент путін на переговорах у Сочі домовилися про перехід на часткову оплату російського газу в рублях.

Джерело: The Insider з посиланням на віце-прем'єра Олександра Новака.

Деталі. Переговори тривали понад чотири години, за підсумками зустрічі було опубліковано спільну заяву. Про оплату газу в рублях у тексті нічого не сказано.

Президенти домовилися «нарощувати обсяг двосторонньої торгівлі на збалансованій основі», йти назустріч очікуванням протилежної сторони у галузях економіки та енергетики, а також нарощувати взаємодію у сферах транспорту, торгівлі, сільського господарства, промисловості, фінансів, туризму та будівництва.

Крім цього, путін та Ердоган визнали важливу роль країн в укладенні «Ініціативи щодо безпечного вивезення зерна з українських портів».

Бекграунд. Як повідомляло агентство Bloomberg, саме помічник путіна Максим Орєшкін є автором пропозиції перевести розрахунки за газ у рублі. Сам Орєшкін заявив, що вважає ефект від використання схеми рублі за газ позитивним, проте відмовився коментувати свою роль у її розробці.

Путін 31 березня підписав указ про переведення платежів за постачання російського трубопровідного газу до «недружніх» країн із іноземної валюти в рублі. 

Після цього компанії з частини країн відкрили спеціальні валютні та рублеві рахунки в Газпромбанку та почали перераховувати оплату за постачання в іноземній валюті. 

При цьому Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США одноголосно відхилили такий механізм оплати.

Крім того, стало відомо, що російська влада намагається переконати Туреччину обійти санкції, бо не в змозі сама здолати їх наслідки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло