Зовнішньої підтримки поки недостатньо для підтримки міжнародних резервів – перший заступник глави НБУ
Рішення прив'язати гривню до ринкового курсу долара, за словами Рожкової, показало, що тиск на резерви знижується

Що сталося. Фінансова підтримка всього світу, попри її безпрецедентність, поки що недостатня для того, щоб утримувати незмінними міжнародні резерви України.
Джерело. Про це сказала перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова на онлайн-зустрічі Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) «Чи можливі інвестиції під час війни?», передає «Інтерфакс-Україна».
Коментар. За її словами, з початку воєнного стану НБУ продали трохи більше ніж $14 млрд із резервів країни, а в період із початку року ця цифра перевищує $16 млрд, тоді як Україна отримала від міжнародних партнерів $13,7 млрд.
«Звісно, у нас є величезне сподівання на експорт зерна, який наразі відбувається, що він допоможе нам покращити ситуацію. Однак війна на сьогодні вже демонструє затяжний характер. Ми розуміємо, що нам необхідно мати джерела фінансування, тому ми дуже акуратні щодо наших резервів», – зазначила Рожкова.
Вона наголосила, що заходи, які вживає НБУ, демонструють позитивний результат. Наприклад, останнє рішення прив'язати гривню до ринкового курсу долара вже показало, що тиск на резерви знижується. Якщо до цього моменту банки в середньому купували $100 млн у власну позицію через компенсацію розрахунків за картками тощо, то після 22 липня ця сума скоротилася майже втричі.
Якщо до 21 липня клієнтські операції були дефіцитними й попит на валюту з боку клієнтів перевищував пропозицію на $60 млн щодня, то після цього рішення вже видно позитивне сальдо. Нехай невелике, проте воно вже є і вже видно збільшення продажу експортного виторгу.
За словами Рожкової, економіка країни поступово пристосовується, змінюючи якісь пріоритети. Багато підприємств переходять на державні замовлення, які забезпечують стратегічні потреби держави.
Бекграунд. Між тим, сьогодні агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про виділення уряду України додаткових $4,5 млрд через механізм Світового банку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].