Відстрочка виплат за держборгом заощадить Україні майже $6 млрд

Відстрочка виплат за держборгом заощадить Україні майже $6 млрд

Мінфін запевняє, що Україна створила всі умови, щоб після перемоги в найкоротші терміни відновити доступ до міжнародних фінансових ринків

Відстрочка виплат за держборгом заощадить Україні майже $6 млрд
Фото: pixabay.com

Що сталося. Відстрочення виплат за зовнішнім боргом зменшить тиск на держбюджет України та заощадить близько $5,9 млрд завдяки рішенню інвесторів відтермінувати платежі за єврооблігаціями.

Джерело. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко на International Monetary Conference 2022 на тему «Потреби України на відновлення».

Коментар. «Україна створила всі умови для того, щоб після перемоги на полі бою країна в найкоротші терміни відновила доступ до міжнародних фінансових ринків, що буде критично важливим для фінансування проєктів реконструкції після війни», – зазначив Марченко.

Бекграунд. Він нагадав, що у серпні інвестори підтримали пропозиції України щодо зміни умов випуску та розміщення державних фінансових інструментів. Тритижневі переговори завершилися успішним внесенням змін до умов випуску всіх облігацій зовнішніх держпозик та деривативів, а також єврооблігацій, гарантованих державою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло