Президент Казахстану розкритикував політиків, які надто довго залишаються при владі

Президент Казахстану розкритикував політиків, які надто довго залишаються при владі

Він також оголосив про підтримку росіян, які тікають від мобілізації

Президент Казахстану розкритикував політиків, які надто довго залишаються при владі
фото DR

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зробив заяву, яку можна трактувати як завуальовану критику путіна.

Джерело. “Агентство

Цитата. «Справа в тому, що пост президента не повинна обіймати одна людина протягом тривалого терміну. Чи то у світі, чи в нашій країні, якщо лише одна людина довгі роки обіймає вищу посаду, така ситуація не робить честі ні цій країні, ні її керівнику», – сказав Токаєв, коментуючи поправки до конституції країни.

Раніше в Казахстані закріпили в конституції заборону обиратисяна пост президента більше одного разу, причому сам термін збільшили до семи років. У листопаді у країні відбудуться дострокові президентські вибори.

Токаєв також заявив, що Казахстан повинен підтримати росіян, які біжать від мобілізації.

«В останні дні до нас приїжджає багато людей із росії. Більшість із них змушені їхати через безвихідну ситуацію. Ми повинні піклуватися про них і забезпечити їм безпеку. Це політичне та гуманітарне питання», – сказав він.

Він також заявив, що видаватиме москві тих росіян, які підлягають мобілізації, але тільки якщо їх буде оголошено в міжнародний розшук.

Бекграунд. Токаєв не вперше робить заяви, які розходяться з позицією путіна. Зокрема, на економічному форумі в Петербурзі президент Казахстану назвав “днр-лнр” «квазідержавними територіями» і заявив, що Астана не визнаватиме їх.

Також казахстанська влада заявила, що не визнаватиме «референдуми», які зараз проводяться на захоплених росією територіях України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло