Почав працювати газовий інтерконектор, що постачає газ з Азербайджану в Європу

Почав працювати газовий інтерконектор, що постачає газ з Азербайджану в Європу

Газ надходить у Грецію, далі в Болгарію та інші країни Європи

Почав працювати газовий інтерконектор, що постачає газ з Азербайджану в Європу
www.pipeline-journal.net

У столиці Болгарії, Софії, офіційно відкрито газовий інтерконектор, що з’єднує газову систему країни з Грецією. Газ постачається з Азербайджану.

Азербайджанський газ буде доступний не тільки для Болгарії, а й транспортуватиметься далі – до більшості балканських країн і навіть до Румунії, тому в церемонії відкриття взяли участь лідери країн регіону, а також представники Європейської комісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн.

Джерело. Про це пише Польське радіо.

Газопровід змінить ситуацію у сфері енергетичної безпеки в Європі, тому що він звільняє країни від залежності від російського газу, наголосила Урсула фон дер Ляєн, виступаючи в Болгарії.

Прем’єр-міністр Болгарії Гилиб Донев зазначив, що газ з Азербайджану задовольнить потреби його країни й допоможе іншим країнам регіону «спокійно планувати майбутнє».

Азербайджанський газ з грецької сторони почав надходити о шостій годині ранку за варшавським часом. Ціна газу в Болгарії моментально знизилася на третину.

Будівництво газопроводу тривало більш ніж 10 років. На цей час він буде перекачувати 3 млрд куб.м газу щороку. Однак він зможе транспортувати майже у два рази більше.

Будівництво інтерконектору коштувало 240 млн євро, 80 млн – це кредити ЄС на безповоротній основі.

Попри європейську підтримку, попередній уряд Болгарії вважав за краще інвестувати в газопровід «Турецький потік», який транспортує російський газ. Тому до повномасштабної війни в Україні Болгарія на 80% залежала від поставок з росії.

Бекграунд. Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що газопровід “Турецький потік” слідом за “північними потоками” може зупинитися повністю у зв’язку з тим, що росія припиняє обслуговування газопроводу, називаючи головною причиною західні санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло