Європейські ціни на газ падають через теплу погоду

Європейські ціни на газ падають через теплу погоду

У найближчі два тижні очікується температура вища за норму

Європейські ціни на газ падають через теплу погоду
фото Shutterstock

Ціни на природний газ у Європі знизилися, оскільки м'яка осіння погода стримує попит на опалення, послаблюючи вплив енергетичної кризи.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Деталі. Базові ф'ючерси впали на 8,1% до мінімуму більш ніж за тиждень.

Голландські ф'ючерси на газ у найближчий місяць торгувалися на 3,3% нижче за 111 євро за мегават-годину. Найближчі контракти у Великій Британії подешевшали на 3,4%.

Прогноз щодо теплої погоди уповільнює використання палива зі сховищ, створюючи більший резерв на холодніші місяці. За даними Gas Infrastructure Europe, сховища у Німеччині заповнені більш ніж на 99%.

«Просто з початку поточного газового року в жовтні було набагато менше градусо-днів опалення», – вважають аналітики Morgan Stanley, які знизили свої прогнози цін на газ наступного року.

«Тепла погода була ключовою причиною» падіння попиту на газ у Європі, а «не зміна основної поведінки домогосподарств», – написали аналітики у звіті у понеділок.

Європейські ціни на газ падають через теплу погоду

Хоча ціни знизилися, вони все ще приблизно втричі вищі, ніж зазвичай. За даними гельсінської енергетичної консалтингової компанії VaasaETT Ltd., європейські домогосподарства платять більше, ніж будь-коли, за електроенергію та газ, незважаючи на те, що уряди пообіцяли виділити понад 550 млрд євро на захист споживачів від енергетичної кризи.

Нижчий, ніж очікувалося, попит у жовтні означає, що європейські сховища, ймовірно, закінчать зимовий сезон у березні на 19% більше заповнені, ніж очікувалося раніше, запаси становитимуть 31 млрд кубометрів, повідомив Morgan Stanley.

«За більш високих запасів ціни можуть бути нижчими», – сказали в банку. – Однак це пов'язано з погодою, і опалювальний сезон ще тільки почався».

Ризики, пов'язані з постачанням газу з росії, збережуться найближчими місяцями, оскільки для найбільших європейських споживачів діє лише один маршрут газопроводу – через Україну. Очікується, що наступного року дефіцит газу в Європі стане ще серйознішим.

Бекграунд. Як повідомлялося, рахунки за електроенергію в Європі досягли рекордного рівня, незважаючи на підтримку уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло