Експорт товарів та послуг з України скоротився на 26% за 9 місяців – Опендатабот

Експорт товарів та послуг з України скоротився на 26% за 9 місяців – Опендатабот

Утім продаж с/г товарів упав лише на 10%

This material is also available in English
Експорт товарів та послуг з України скоротився на 26% за 9 місяців – Опендатабот
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Експорт товарів та послуг з України скоротився на 26% за 9 місяців цього року.

Джерело. Про це повідомляє «Опендатабот».

Деталі. За січень–вересень 2021 року держава продала товарів та послуг на $57,6 млрд, а цьогоріч показник впав до $42,5 млрд. Натоміть у вересні, порівнюючи з попереднім місяцем, відбулося зростання експорту – обсяг вивезених товарів виріс на 24%.

Здебільшого «стрибок» у експорті відбувся завдяки металургійній та продовольчій галузям. Обидві сфери показали зростання продажів за кордон у 13 та 36% відповідно.

«Менші обсяги експорту у поточному році дещо компенсують вищі ціни. Проте варто розуміти, що логістика забирає значну частину ціни й безпосередньо аграрії отримують копійки. Це особливо стосується періоду до початку дії зернової угоди», – пояснив дослідник KSE Павло Мартишев.

Аналітик додав, що в разі продовження «зернової угоди» показники експорту стануть співставними з трьома останніми місяцями 2021 року.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що дефіцит зовнішньої торгівлі товарами за 10 місяців сягнув $6,5 млрд. Експорт товарів скоротився на 32,3%, імпорт – на 23,9%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло