Українці збільшили валютні депозити в банках у жовтні на 2,5%
На це вплинула можливість придбання безготівкової валюти із подальшим розміщенням на депозиті

Що сталося. Обсяг валютних депозитів населення в банках зріс на $211 млн за жовтень або на 2,5% проти вересня.
Джерело. Про це повідомив голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев із посиланням на дані Національного банку.
Деталі. Зростання попиту на депозити пов'язане з тим, що НБУ дозволив з кінця жовтня купувати безготівкову валюту через банки в межах до 50 000 грн на місяць із подальшим розміщенням на строковому депозиті від трьох місяців.
З початку року гривневі вклади населення збільшилися на 91,5 млрд грн або на 20% проти аналогічного періоду минулого року. З початку повномасштабної війни (24 лютого) – відповідно на 121,3 млрд грн та 28,4 %. На початок листопада гривневі депозити фізосіб становили 548,7 млрд грн.
Гривневі депозити корпоративного сектору за жовтень зросли одразу на 29,2 млрд грн або 5,7% до 543,9 млрд грн.
Депозити підприємств у національній валюті відновлюються третій місяць поспіль, що дозволило перевищити довоєнний рівень – на 40,9 млрд грн або 8,1%.
Вклади підприємств у валюті за жовтень зросли на $356 млн або на 4,6% до $8,1 млрд, перевищивши рівень до початку року на $330 млн або 4,3%.
Зростання вкладів бізнесу свідчить про його поступову адаптацію до умов воєнної економіки та певне покращення фінансового стану підприємств.
Тривалий приріст депозитного портфеля банків є результатом збереження довіри вкладників, що підкріплюється професійними діями НБУ, уряду та всієї банківської спільноти, вважає голова податкового комітету.
Бекграунд. Нещодавно Mind розповідав, чи вигідно класти гроші на депозити, та пояснював, що основний ризик тут в тому, що НБУ може змінити «правила гри» протягом цих 3 місяців і, наприклад, заборонити зняття готівкового долару з рахунку. Тоді банк запропонує вам або зняти гроші за курсом банку, або продовжити депозит ще на 3-6 місяців. Саме тому, у договорі з банком на відкриття валютного депозиту не прописують умови повернення коштів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].