Уряд запропонував знизити максимальні премії держслужбовцям до 30% від окладу

Уряд запропонував знизити максимальні премії держслужбовцям до 30% від окладу

Запровадження нової системи оплати праці державних службовців передбачається з 1 січня 2024 року

Уряд запропонував знизити максимальні премії держслужбовцям до 30% від окладу

Що сталося. Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад». 

Джерело. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. 

Деталі. Законопроєктом передбачено, що зарпалата держслубовця формується з двох складових – сталої заробітної плати та варіативної.

При цьому, основна частина окладу держслужбовця має складати не менше 70% на індивідуальному рівні (фіксована виплата та основна винагорода). Сюди відносяться: надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки

Додаткова частина має складати не більше 30% (залежить від особистого внеску в загальний результат роботи органу). Сюди відноситься премія місячна або квартальна, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.

На даний час зарплата держслужбовця складається з посадового окладу, надбавки за вислугу років та ранг державного службовця і премій.

В проєкті також пропонується обмежити стимулюючі виплати. Так, премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу. Місячна премія державного службовця не може перевищувати 30%, а квартальна – 90% розміру його посадового окладу.

Досі діє норма, за якою загальний розмір премій на рік не міг перевищувати 30% посадового окладу за рік. 

Зміни торкнуться і нарахувань надбавок за вислугу років. Замість чинних 3% посадового окладу за кожний календарний рік державної служби, але не більше 50% посадового окладу, пропонується знизити до 2% та 30% відповідно.

Бекграунд. Станом на 30 вересня 2022 року в Україні налічувалося 166,8 тис. держслужбовців, з них 125 тис. – жінки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло