Міненерго: Україна хоче долучитися до газового проєкту Eastring

Міненерго: Україна хоче долучитися до газового проєкту Eastring

Це дозволить розвинути наявну інфраструктуру

Міненерго: Україна хоче долучитися до газового проєкту Eastring

Що сталося. Україна зацікавлена приєднатися до перспективного східноєвропейського газового проєкту Eastring.

Джерело. Про це повідомило Міненерго України.

Деталі. «Ми розраховуємо, що Оператор ГТС України якнайшвидше приєднається до Eastring як однієї з ключових регіональних галузевих ініціатив. Україна розвиватиме газовий сектор спільно з європейськими ініціативами, такими як REPowerEU, зокрема, й в рамках нових енергетичних проєктів Східної Європи», – цитується у повідомленні заступник міністра Микола Колісник.

В міністерстві повідомили, що наразі Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина, Угорщина, а також Греція встановлюють інтерконектори на існуючих газопроводах, що дозволяє розвинути наявну інфраструктуру в регіоні.

Проєкт Eastring – перспективний газопровід, що повинен  з`єднати декілька країн карпатсько-балканського регіону (Словаччину, Угорщину, Румунію, Болгарію). На даний час вже побудовані ряд інтерконекторів. Існує декілька пропозицій щодо маршруту газопроводу, його протяжність може скласти від 1030 км до 1241 км. Пропускна потужність трубопроводу – біля 20 млрд куб. м на рік з перспективою її збільшення вдвічі. Оціночна вартість проєкту – біля 2,6 млрд євро.

Бекграунд. Як повідомляв Mind, «Нафтогаз» має попередні домовленості щодо постачання газу через Baltic Pipe.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло