Нацбанк презентував проєкт електронної гривні

Нацбанк презентував проєкт електронної гривні

Учасникам ринку представили можливий дизайн, характеристики та переваги е-гривні для надавачів платіжних послуг

This material is also available in English
Нацбанк презентував проєкт електронної гривні

Що сталося. Національний банк презентував проєкт концепції е-гривні як цифрових грошей Нацбанку. Наразі задум представлено представникам банків, небанківських фінансових установ і ринку віртуальних активів для обговорення та отримання зворотного зв’язку.

Джерело. Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Деталі. Е-гривня – це електронна форма грошової одиниці України, що буде прямим зобов’язанням центрального банку. Її ключове призначення, на думку регулятора, – ефективно виконувати всі функції грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форми гривні. Проєкт е-гривні започаткували у вересні торік, аби вивчити доцільність широкомасштабного випуску в Україні.

Нині НБУ розглядає кілька варіантів використання е-гривні, від яких залежатимуть її дизайн та основні характеристики:

– для роздрібних безготівкових платежів із можливим функціоналом «програмованих» грошей: для здійснення цільових соціальних виплат, зниження державних видатків на адміністрування та контроль цільового використання коштів, а також використання технології смартконтрактів для програмування різноманітної логіки розрахунків залежно від настання тих чи інших обставин і фактів;

– для використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій з віртуальними активами);

– для забезпечення можливості здійснення транскордонних платежів.

Регулятор продовжує опрацьовувати проєкт концепції е-гривні з учасниками платіжного ринку, учасниками ринку віртуальних активів та державними органами. Результатом опрацювання стане створення концепції е-гривні – із «комплексним урахуванням інтересів й потреб учасників ринків та потенційних користувачів».

Варто згадати, що вперше про е-гривню заговорили у 2016 році. Два роки потому НБУ провів закритий пілотний проєкт з тестування можливості використання е-гривні для проведення розрахунків. Тоді регулятор випустив обмежену кількість національної валюти в еквіваленті 5443 грн. За результатами експерименту Нацбанк дійшов висновку, що е-гривня може стати альтернативою наявним засобам та інструментам роздрібних платежів.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, за час війни уряд залучив від продажу ОВДП 187,5 млрд грн. Найбільший обсяг цих цінних паперів, як і раніше, сконцентрований банками – первинними дилерами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло