Сума непрацюючих кредитів сягнула 417,5 млрд грн станом на 1 листопада – голова комітету ВР

Сума непрацюючих кредитів сягнула 417,5 млрд грн станом на 1 листопада – голова комітету ВР

Майже 3/4 таких кредитів обліковується за державними банками, 60% – кредити колишніх власників Приватбанку

Этот материал также доступен на русском языке
Сума непрацюючих кредитів сягнула 417,5 млрд грн станом на 1 листопада – голова комітету ВР

Що сталося. Кількість непрацюючих кредитів станом на 1 листопада сягнула 35,54% від всього кредитного портфелю банків – це 417,5 млрд грн. Майже ¾ таких кредитів – обліковується за державними банками (в Україні їх чотири – Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк. – Mind), 60% заборгованості – це непрацюючі кредити Приватбанку, що «залишилися в спадок» від колишніх власників після націоналізації банку.

Джерело. Про це повідомив голова Комітету з питань фінансів та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев.

Деталі. Він зазначив, що порівняно з початком війни обсяг непрацюючих кредитів збільшився на 112,5 млрд грн. У відсотковому співвідношенні їх частка зросла з 26,58 до 35,54%.

5/6 пулу непрацюючих кредитів припадає на корпоративний сектор, решта – на заборгованість фізичних осіб. 

Серед державних банків частка непрацюючих кредитів – 50,58%, зокрема Приватбанку – 70,65%. У решти держбанків ця частка на рівні середнього показника по банківській системі – 35,85%.

Найменшою частка непрацюючих кредитів є у банках з іноземним капіталом – 16,73%. У банках із приватним капіталом ця частка становить 20,55%.

Водночас на сьогодні ситуація є контрольованою, запевнив політик, оскільки кошти для покриття збитків є резерві. Так, за березень – жовтень поточного року відрахування в резерви становили 101,3 млрд грн. Проти 10 місяців минулого року відрахування в резерви зросли в 14 разів (+100 млрд грн.). Окрім того, банківська система залишається прибутковою (прибуток за 10 місяців 2022 року – майже 11 млрд грн).

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, кредити на знищене війною майно можна буде списати. Відповідне рішення депутати ухвалили у другому читанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло