ФГВФО подав позов проти колишнього власника та експосадовців Дельта Банку Лагуна на 23 млрд грн
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

ФГВФО подав позов проти колишнього власника та експосадовців Дельта Банку Лагуна на 23 млрд грн

Північний апеляційний госпсуд скасував рішення Господарського суду від 21 липня 2022 року щодо залишення позову без розгляду, справа повертається до суду першої інстанції

ФГВФО подав позов проти колишнього власника та експосадовців Дельта Банку Лагуна на 23 млрд грн

Що сталося. Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і скасував ухвалу Госпсуду м. Києва від 21 липня 2022 року, якою було залишено без розгляду позов фонду до ексголови наглядової ради Дельта Банку Миколи Лагуна та інших колишніх посадовців банку про стягнення 22,86 млрд грн. Справа № 910/21280/21 повертається на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Джерело. Про це йдеться в постанові суду.

Деталі. «В обґрунтування позову позивач зазначав, що протиправні дії та прийняті керівництвом та власником Акціонерного товариства Дельта Банк, членами комітету банку рішення призвели до погіршення фінансового становища банку, внаслідок чого настала неспроможність банку відповідати за вимогами кредиторів», – зазначається в ній.

На це суд першої інстанції зазначав, що заявлені позовні вимоги мають різні підстави виникнення та різні кола фактичних обставин спору й доказів, оцінка яких «суттєво утруднить вирішення спору, а сумісний розгляд в межах однієї справи...не дозволить розглянути спір у визначені процесуальним законом строки». Через що тоді суд ухвалив рішення про залишення позову без розгляду.

Північний апеляційний госпсуд вважає висновок суду першої інстанції про порушення позивачем правил об`єднання позовних вимог в одній позовній заяві хибним, а також що залишення позову без розгляду суперечить нормам процесуального законодавства й обмежує позивача в доступі до правосуддя.

Нагадаємо: 2 березня 2015 року Дельта Банк було визнано неплатоспроможним. Втрати кредиторів внаслідок доведення до банкрутства банку оцінювалися в понад 24,5 млрд грн. У жовтні того самого року Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію установи. 

За шість років (у жовтні 2021 року) Офіс Генпрокурора повідомив Лагуна про підозру в розтраті понад 1 млрд грн Дельта Банку. Печерський райсуд обрав для нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб судитиметься з власником Імексбанку Леонідом Клімовим для відшкодування 8,4 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло