рф може зірвати продовження договору про контроль над ядерною зброєю
США стверджують, що росія порушує договір, не дозволяючи провести інспекції

Росія порушує ключову угоду про контроль над ядерними озброєннями зі Сполученими Штатами та продовжує відмовлятися від проведення інспекцій на своїх ядерних об’єктах, заявив у вівторок речник Держдепартаменту.
Джерело. Про це пише CNN.
Деталі. «росія не виконує своїх зобов'язань за Договором щодо сприяння інспекційній діяльності на своїй території. Відмова росії сприяти інспекційній діяльності заважає Сполученим Штатам здійснювати інспекції за умовами договору і ставить під загрозу життєздатність американсько-російського контролю над ядерними озброєннями”, – йдеться в заяві речника.
The Wall Street Journal пише, що припинення дії договору може вперше з 1972 року позбавити росію та США обмежень на розширення ядерного арсеналу.
У США відзначають, що американська сторона, як і раніше, дотримується договору, і росія може повернутися до його дотримання.
У вересні росія повідомила США про наявність 1549 боєголовок та бомб, але американська сторона не змогла провести перевірки.
Припинення дії договору може призвести до того, що росія та США можуть уперше залишитися без обмеження на виробництво нових ядерних боєголовок, каже виконавчий директор Асоціації з контролю за озброєннями Деріл Кімбол.
Чинний договір закінчується менш ніж через три роки, і нинішні труднощі можуть призвести до зриву переговорів щодо його продовження, зазначає він.
«Це вперше на моїй пам'яті, коли звичайний процес виконання договору був порушений політичною напруженістю», – сказала Лінн Растен, колишній високопосадовець Білого дому, а зараз віце-президент Ініціативи боротьби з ядерною загрозою.
Договори про контроль над стратегічним озброєнням між США та СРСР чи росією діють з 1972 року, коли Леонід Брежнєв та Джиммі Картер підписали перший договір про обмеження стратегічних озброєнь. Наразі діє договір СНО-ІІІ, підписаний Дмітрієм Медведєвим та Бараком Обамою у 2011 році і передбачає скорочення для кожної зі сторін розгорнутих ядерних зарядів до 1550 одиниць.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].