На Twitter подали не менше дев'яти позовів через неоплачені рахунки – ЗМІ
Компанія зіткнулася з цим тоді, коли її очолив Ілон Маск

Twitter відтоді, як компанію очолив Ілон Маск, зіткнувся з наростальною кількістю заяв щодо неоплачених рахунків.
Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Орендодавці, консультанти й постачальники в останні місяці подали щонайменше дев'ять позовів до суду – на понад $14 млн плюс відсотки.
Три позовні скарги стосуються офісних приміщень, зокрема штаб-квартири компанії в Сан-Франциско. Орендодавець стверджує, що не отримав майже $6,8 млн орендної плати за грудень і січень.
Деякі з неоплачених рахунків пов'язані з роботою, виконаною компанією, щоб закрити угоду із самим Маском.
У січневому судовому процесі Canary LLC маркетингова компанія, яка спеціалізується на виробництві предметів з логотипами, заявила, що Twitter має рахунок на майже $400 000 за різні товари під брендом компанії. Серед заяв про прострочені повідомлення є рахунок на суму майже $7000 за «подарункову коробку для Ілона», замовлену відділом маркетингу Twitter за кілька днів до закриття угоди на $44 млрд 27 жовтня.
Маск, отримавши контроль над Twitter, швидко впровадив суворіший контроль за витратами. У його кар'єрі вже були епізоди, близькі до фінансового краху, зокрема в Tesla, але він справлявся з ними, частково чинячи тиск на постачальників і продавців, роблячи економію коштів пріоритетом.
«Те, що робить Ілон Маск, по суті, імітує банкрутство. Він рубає витрати, взявши в руки мачете», – сказав газеті експерт із реструктуризації Ван Конвей, який допомагав проблемним компаніям майже 40 років.
Бекграунд. Нагадаємо: невдовзі після купівлі 9,1% акцій Twitter Маск запропонував купити компанію 14 квітня за $44 млрд. Щоб профінансувати угоду, він спочатку планує позичити мільярди, продати більше своїх акцій Tesla й отримати $21 млрд готівкою. Найближчими місяцями ринки погіршаться, і вартість Twitter впаде значно нижче за $44 млрд. Маск намагається втекти від угоди, затіявши багатомісячну судову суперечку з Twitter. Від пропозиції про покупку й до моменту завершення угоди в жовтні статки самого Маска впадуть на $39 млрд.
Внаслідок угоди з продажу Twitter на його балансі виявилося додатково майже $13 млрд боргу. Це кредити, видані Маску на придбання компанії сімома банками. Вони не змогли продати ці кредити інвесторам, зазначає Bloomberg.
Довіра до компанії впала так швидко, що деякі фонди були готові купити ці кредити за 60% від номіналу, зазвичай так мало пропонують за продукти, пов'язані з компаніями, що перебувають у фінансовій кризі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].