Енергетична сертифікація для реалізації проєктів «зелених» інвестицій відтепер є обов'язковою – Міндовкілля
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку розгляду, схвалення і реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються в рамках виконання Україною зобов'язань за Кіотським протоколом Рамкової конвенції ООН про зміну клімату

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку розгляду, схвалення і реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються в рамках виконання Україною зобов'язань за Кіотським протоколом Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Про це повідомляє пресслужба Міндовкілля.
Зокрема, Кабінет Міністрів України доповнив перелік документів, які подаються до Міндовкілля для реалізації відповідних проєктів з будівництва та капітального ремонту будівель (їх термомодернізації). Відтепер заявники мають обов'язково надавати в пакеті документів ще й енергетичний сертифікат.
«При відборі проєктів перевага надаватиметься саме тим, які передбачають одночасну модернізацію систем теплопостачання. Адже це сприятиме зниженню споживання палива, електроенергії та технічної води, тобто ощадливому їх використанню», – зазначають у міністерстві з посиланням на текст постанови. До слова, документ поки не опублікували.
Нагадаємо, Кіотський протокол зобов’язує розвинені країни та країни з перехідною економікою скорочувати або стабілізувати викиди парникових газів. В Україні він набув чинності в 2005 році. У Міндовкіллі нагадали, що наша держава вже реалізувала кілька проєктів, спрямованих на зменшення викидів. Йдеться, зокрема, про заміну транспортних засобів Національної поліції України на нові гібридні авто; проведено модернізацію вагонів Київського метрополітену.
Лише у 2021 році в Україні завершено 8 проєктів цільових екологічних (зелених) інвестицій загальною вартістю в 159,88 млн грн. Завдяки їх реалізації викиди парникових газів за рік скорочено на 857,22 тонн СО2-екв.
4 листопада 2016 року набула чинності Паризька кліматична угода, яка прийшла на заміну Кіотському протоколу. На відміну від Кіотського протоколу, Паризька угода передбачає, що зобов'язання зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу беруть на себе всі держави, незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.
Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, Рада схвалила створення єдиної інформаційної системи шкідливих викидів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].