росія мілітаризує Курильські острови – аналітичний центр США

росія мілітаризує Курильські острови – аналітичний центр США

Днями росія розмістила на одному з островів дивізіон ПРО

This material is also available in English
росія мілітаризує Курильські острови – аналітичний центр США
фото DR

росія перекинула на острів Парамушир дивізіон берегових ракетних комплексів «Бастіон», повідомив міністр оборони рф Сергєй Шойгу. Це один із Курильських островів – він знаходиться в північній частині ланцюга островів на північному заході Тихого океану.

Джерело: Sky News

Міноборони росії у грудні минулого року також розгорнула дивізіон ПРО “Бастіон” на Курилах.

Тоді Шойгу заявив, що розгорнуло берегові ракетні комплекси «Бастіон», а також розбито військове містечко на Парамуширі.

За рік до цього, після початку російського вторгнення в Україну, системи “Бастіон” були також встановлені на острові Матуа в центральній частині Курил.

За даними американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень, росія збільшила свою постійну військову присутність на островах, нарощування сили почалося з з 2015 року.

«Нещодавня та стрімка мілітаризація» Курил росією «значною мірою залишається поза увагою» через вторгнення в Україну, написав аналітичний центр у своєму блозі.

Бекграунд. Японія претендує на захоплені росією південні Курильські острови, які Токіо називає Північними територіями. Ця територіальна суперечка тягнется з кінця Другої світової війни, коли радянські війська захопили їх у Японії.

Нагадаємо, 7 жовтня минулого року Верховна Рада визнала Курильські острови окупованими росією.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло