Дві тисячі західних компаній подали заявки на вихід із російського ринку — FT
Російська влада робить все, щоб максимально відібрати активи в компаній, які йдуть із рф

Близько 2000 іноземних компаній подали до комісії з іноземних інвестицій російського Мінфіну заявки на продаж своїх активів, щоб залишити російський ринок.
Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на інформоване джерело.
«Комісія збирається три рази на місяць і за одне засідання розглядає не більше семи заявок», – розповів співрозмовник газети.
При такому темпі на розгляд уже поданих заявок у комісії Мінфіну піде майже вісім років.
27 березня Мінфін оголосив, що відтепер компаніям із «недружніх» країн під час продажу російського бізнесу доведеться заплатити до бюджету 10% від половини ринкової вартості проданих активів.
У документах міністерства це названо добровільним внеском. Якщо активи будуть продані з дисконтом понад 90%, «внесок» становитиме 10% від повної вартості.
Раніше компанії, які залишали російський ринок, мали вибір між «добровільним внеском» і продажем активів зі знижкою не менше 50% і розстроченням платежу на кілька років.
«Головна відмінність між новими правилами й колишніми полягає в тому, що компанії більше не мають вибору. Це конфіскація нерухомого майна», – зазначив у розмові з FT юрист Ілля Рачков.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що компанії, які продали бізнес у росії, повинні заплатити в бюджет рф 10% від вартості угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].