ФСБ непокоїться через нестачу іноземної валюти в російських банках – перехоплення

ФСБ непокоїться через нестачу іноземної валюти в російських банках – перехоплення

Банки росії переживають відплив валютних коштів клієнтів у масштабах, яких статистика не бачила в історії

This text is also available in English
ФСБ непокоїться через нестачу іноземної валюти в російських банках – перехоплення
фото Shutterstock

Російська федеральна служба безпеки (ФСБ) бачить загрозу нестачі іноземної валюти в російській банківській системі, більшість великих учасників якої опинилися під західними санкціями.

Джерело. Про це йдеться в перехопленні внутрішніх комунікацій ФСБ, повідомляє The Washingtom Post із посиланням на секретні матеріали американської розвідки, що потрапили в мережу.

Згідно з документом, офіцери ФСБ стурбовані недостатньою кількістю валюти в банках, а також перспективами торгівлі з Китаєм.

США можуть запровадити вторинні санкції щодо китайських компаній, які ведуть бізнес у росії, у зв'язку з чим ФСБ закликає тримати будь-які подібні угоди в секреті.

За даними ЦБ рф, російські банки переживають відплив валютних коштів клієнтів у масштабах, яких статистика не бачила жодного разу в історії.

Російські громадяни торік вивели з рахунків близько $40 млрд, скоротивши їхній загальний обсяг до мінімальних значень більш ніж за 10 років.

Корпорації тим часом вважали за краще залишити сировинні наддоходи на офшорних рахунках – лише в банках ЄС осіло майже $100 млрд, згідно з підрахунками Інституту міжнародних фінансів.

Як підсумок, на валютному ринку рф періодично почала виникати нестача доларів, євро та юанів.

Бекграунд. Як повідомлялося, російський Газпромбанк поглиблює зв'язки з індійськими банками.

Між тим стало відомо, що ЄС дозволив російському Россельхозбанку здійснювати перекази коштів за кордон – виведення банку з-під санкцій було однією з умов продовження росією зернової угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло