Україна звинуватила росію у застосуванні фосфорних бомб у Бахмуті

Україна звинуватила росію у застосуванні фосфорних бомб у Бахмуті

Білий фосфор спричиняє важкі ураження організму, він заборонений Женевською конвенцією

This material is also available in English
Україна звинуватила росію у застосуванні фосфорних бомб у Бахмуті
скріншот

Україна звинуватила росію в обстрілі міста Бахмут фосфорними боєприпасами.

На кадрах із безпілотника, опублікованих українськими військовими, видно, як горить Бахмут, коли на місто ллється дощ із білого фосфору. Застосування зброї з білим фосфором у цивільних районах вважається військовим злочином. Він створює пожежі, що швидко розповсюджуються, які дуже важко згасити. Через високу температуру горіння (до 1300 °C) фосфорний заряд підпалює все навколо.

При потраплянні на шкіру людини палаючий білий фосфор викликає важкі опіки, а після потрапляння фосфору всередину організму відбувається отруєння, що викликає мученицьку смерть. При вдиханні білий фосфор може випалити легені.

Використання фосфорних бомб заборонено Женевською конвенцією.

росія вже кілька місяців намагається захопити Бахмут, незважаючи на його сумнівну стратегічну цінність. За оцінками західних офіційних осіб, під час штурму загинули тисячі російських військовослужбовців.

Міністерство оборони України написало у Twitter, що фосфорна атака була націлена на «неокуповані райони Бахмута із застосуванням запалювальних боєприпасів».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло