Депутати Ради пропонують обмежити продаж сигарет у duty free

Депутати Ради пропонують обмежити продаж сигарет у duty free

Зазначається, що частка нелегального обігу перевищує 50% загального обсягу тютюнових виробів

Депутати Ради пропонують обмежити продаж сигарет у duty free
Фото: ілюстративне

У Раді зареєстрували законопроєкт №9315, який передбачає внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України з метою боротьби з незаконним обігом тютюнових виробів.

Про це йдеться на сайті ВРУ.

Законопроєкт пропонує заборонити на час воєнного стану митний режим безмитної торгівлі та продаж магазинами безмитної торгівлі тютюнових виробів, а також розміщення вироблених в Україні товарів за певними товарними позиціями. Це стосується, зокрема, тютюнової сировини, сигар, сигарет, цигарок, інших видів тютюну та нікотиновмісних продуктів.

Запропоновано заборонити продавати тютюнові вироби у великих обсягах. Максимальні обмеження встановлюються: 40 сигарет, 10 сигар, 20 сигарил (вагою до 3 грамів кожна) або 50 грамів тютюну. Порушення цих обмежень тягне за собою штраф у розмірі 500 н.м.д.г. для посадових осіб магазину безмитної торгівлі.

Крім того, згідно з документом, пропонується:

●          Заборонити продаж нелегальних рідин для електронних сигарет.

●          Проводити інвентаризацію тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет у виробників.

●          Налагодити відповідальність на виробників за нелегальну продукцію.

●          Вимагати декларування товарів перед їх переходом в інший митний режим.

Автори пояснюють, що проєкт спрямований на припинення схем ухилення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку.

За даними Державної митної служби України, окремі магазини безмитної торгівлі продавали в середньому 30–35 пачок цигарок на один чек, що може вказувати на фіктивний продаж в Україні або нелегальний контрабандний рух за кордон.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що торгівля нелегальними цигарками в Україні сягнула максимуму за останні 10 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло