Президент Бразилії відмовився від запрошення путіна до участі в ПМЕФ

Президент Бразилії відмовився від запрошення путіна до участі в ПМЕФ

Лула нагадав про свою готовність брати участь у мирних переговорах

This material is also available in English
Президент Бразилії відмовився від запрошення путіна до участі в ПМЕФ
фото DR

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва повідомив, що провів телефонну розмову з владіміром путіним та підтвердив свою готовність взяти участь у мирних переговорах росії та України.

«Я підтвердив готовність Бразилії, поряд з Індією, Індонезією та Китаєм, говорити з обома сторонами конфлікту у прагненні миру», – написав Лула у твіттері.

Він також подякував путіну за запрошення взяти участь у Петербурзькому міжнародному економічному форумі, але був змушений відмовитися, оскільки «не може відвідати росію зараз».

Організатори ПМЕФ-2023 раніше заявили, що у форумі візьмуть участь низка відомих західних бізнесменів та фахівців, у тому числі колишній гендиректор Google Ерік Шмідт, гендиректор виробника електромобілів Lucid Motors Пітер Ролінсон, колишній член ради директорів «Яндекса» Ілля Стребулаєв.

Проте ніхто з них до Петербурга не збирається, з'ясувала Financial Times. Шмідт не отримував запрошення на ПМЕФ і не планує в ньому брати участь, сказала FT людина, знайома із ситуацією.

Стребулаєву, за його словами, нічого не відомо про його участь у форумі. У березні 2022 року він вийшов із ради директорів «Яндекса».

За словами представника Ролінсона, той нічого не знає про Петербурзький форум і ніяк не хоче з ним асоціюватись.

Бекграунд. Нагадаємо, Зеленський відмовився від зустрічі з президентом Бразилії Лулою да Сілва. Раніше да Сілва заявив, що президент України Зеленський несе «таку саму відповідальність» за «конфлікт» у своїй країні, як і путін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло