Китай передумав будувати новий пасажирський літак разом з росією

Китай передумав будувати новий пасажирський літак разом з росією

Пекін вирішив відмовитися від усіх російських напрацювань у CR929 та замінити їх західними

This text is also available in English
Китай передумав будувати новий пасажирський літак разом з росією
фото DR

Спроба створити разом із Китаєм перший із часів СРСР широкофюзеляжний російський пасажирський літак закінчилася фіаско.

Китай виключив росію із проекту створення лайнера CR929, який розробляли з 2017 року, плануючи створити конкурента Boeing та Airbus.

Джерело. Про це пише The Air Current.

На авіасалоні в Ле-Бурже новий літак місткістю 280 пасажирів, створення якого оцінювали в $50 млрд, було представлено як власну китайську розробку, в якій не брали участь ні росія, ні Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК).

Хоча абревіатура лайнера CR мала символізувати країни-учасниці проекту (C – China, R – Russia), китайський партнер СOMAC вирішив відмовитися від послуг ОАК, яка спочатку мала створити планер і хотіла взяти участь у створенні двигунів.

Джерело в галузі підтвердило The Air Current, що росію виключено з проекту, і Пекін вирішив продовжувати його самотужки.

Проблеми з російською участю у створенні літака, який цього року здійснив перший політ, почалися з перших років. СOMAC відмовився допускати росію до отримання доходів від продажу літака на внутрішньому китайському ринку. Натомість ОАК пропонувалася підвищена частка у продажах у світі (70%). Але саме в Китаї очікувався попит на літак у кількості 3 тисяч машин, тоді як його світові перспективи були неясними.

У 2022 році, після вторгнення рф в Україну та запровадження західних санкцій проти російської авіагалузі, Китай вирішив відмовитися від усіх російських напрацювань у CR929 та замінити їх західними.

Бекграунд. Більше про це ми писали в матеріаліКитай і росія планували разом випустити новий літак, але Пекін засумнівався в російських технологіях”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло