FTC дозволила Amgen продовжити угоду з купівлі Horizon яка оцінюється у $27,8 млрд

FTC дозволила Amgen продовжити угоду з купівлі Horizon яка оцінюється у $27,8 млрд

Угода була заблокована, через те, що агентство побоювався, що Amgen буде використовувати свої препарати, які добре продаються, для тиску на страхові компанії та аптечних менеджерів, щоб ті надали вигідні умови для двох ключових продуктів Horizon

FTC дозволила Amgen продовжити угоду з купівлі Horizon яка оцінюється у $27,8 млрд

Федеральна торгова комісія США дозволила виробнику ліків Amgen Inc продовжити операцію з купівлі Horizon Therapeutics вартістю $27,8 млрд.

Про це пише Reuters.

Компанія Thousand Oaks, що базується в Каліфорнії, оголосила про плани купити Horizon у грудні минулого року. Однак 16 травня FTC подала позов до суду з метою зупинити транзакцію, що стало рідкісним випадком блокування великої фармацевтичної угоди.

Агентство виступало проти угоди через побоювання, що Amgen буде використовувати свої препарати, які добре продаються, для тиску на страхові компанії та менеджерів аптечних пільг, щоб ті надали вигідні умови для двох ключових продуктів Horizon – швидкозростаючого препарату для лікування захворювань щитовидної залози Tepezza та препарату від подагри Krystexxa.

Згідно з угодою, компанії « Amgen» заборонено поєднувати будь-які свої продукти з препаратами Tepezza або Krystexxa. Amgen також не може використовувати будь-яку знижку на продукцію або умови контракту, щоб виключити або поставити в невигідне становище будь-який продукт, який може конкурувати з цими препаратами.

У своїй заяві FTC зазначила, що консолідація в галузі дала компаніям можливість вдаватися до практики виключення, яка може призвести до різкого зростання цін на основні лікарські засоби.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що TPG купує медичну ІТ-платформу Nextech за $1,4 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло