Пашинян підтвердив, що Вірменія приєднається до країн, які можуть арештувати путіна на своїй території
Політичне рішення щодо ратифікації Римського статуту Вірменія вже ухвалила

Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС) буде ратифікований Вірменією «в повному обсязі», заявив прем'єр республіки Нікол Пашинян. За його словами, відповідне «політичне рішення» ухвалене і не підлягає зміні.
«Уряд направив Римський статут до парламенту. Це не є кроком проти росії, а пов'язане з питаннями нашої безпеки», – наголосив він.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Пашинян нагадав, що Вірменія розпочала процес ратифікації ще у грудні 2022 року.
«На жаль, стався невдалий збіг у контексті відносин росії та МКС», – зазначив він, маючи на увазі, що у березні суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора владіміра путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової за підозрою у незаконній депортації українських дітей .
«Ми, звичайно, розуміємо, що формується негативний чи тривожний контекст, але не можемо заморозити наші відносини та наші зобов'язання перед іншими партнерами», – сказав Пашинян в інтерв'ю «Громадському телебаченню Вірменії».
Він додав, що прагнення Вірменії ратифікувати статут пов'язане із «напруженістю» на кордоні з Азербайджаном.
«Ми ратифікуємо, тому що хочемо, щоб події вересня 2022 року, події травня 2021 року (моменти ескалації в Нагірному Карабаху – ред.) розслідував Міжнародний кримінальний суд», – наголосив Пашинян.
На його думку, це «може вплинути на підвищення рівня безпеки країни в умовах, коли ОДКБ не виконала і не виконує своїх зобов'язань перед республікою».
Після ратифікації статуту влада Вірменії буде зобов'язана заарештувати путіна у разі його приїзду до республіки. У зв'язку з цим Москва запросила Єреван роз'яснення по лінії МЗС.
Тим часом джерело в МЗС рф заявило, що Вірменію вже попередили про «вкрай негативні наслідки» можливого приєднання до Римського статуту.
Бекграунд. Як повідомлялося, Вірменія та США проводять спільні військові навчання на вірменській базі, що також викликало невдоволення з боку росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.