Кремль розіслав ЗМІ методички щодо загострення в Карабаху — в них вказано, що винними слід називати Вірменію і Захід

Кремль розіслав ЗМІ методички щодо загострення в Карабаху — в них вказано, що винними слід називати Вірменію і Захід

Рот путіна Пєсков заявив, що Азербайджан “діє на своїй території”

This material is also available in English
Кремль розіслав ЗМІ методички щодо загострення в Карабаху — в них вказано, що винними слід називати Вірменію і Захід
фото DR

Кремль розіслав державним російським ЗМІ методичку про те, як слід висвітлювати бойові дії у Нагірному Карабаху.

Джерело. Про це пише «Медуза», у розпорядженні якої опинився текст цієї методики.

Російським ЗМІ рекомендується звинувачувати Вірменію та країни Заходу в тому, що Азербайджан напав на Нагірний Карабах.

Акцент пропонується робити на тому, що «вірменське керівництво визнало суверенітет Азербайджану над Карабахом», посилаючись на слова вірменського прем’єр-міністра Нікола Пашиняна про визнання «територіальної цілісності» Азербайджану.

Насправді Пашинян говорив, що таке визнання можливе за умови надання міжнародних гарантій безпеки вірменському населенню регіону.

«Швидше за все, до цієї заяви прем'єра Вірменії підштовхнули його західні “партнери”, які мають повною мірою розділити з ним і відповідальність за наслідки. Рішення вірменського керівництва, яке кардинально змінило статус Карабаха, стало для Азербайджану сигналом до дій, тепер Баку сприймає конфлікт у Нагірному Карабаху як свій внутрішній», – йдеться у методичці. Ці тези вже з'явилися у росЗМІ.

Про російських “миротворців”, які мали би запобігти воєнному конфлікту, але не зробили цього, пропонується говорити, що у них «наглядовий» статус, і більше розповідати, як вони допомагають у «евакуації мирного населення».

Також рекомендується більше писати про успіхи, нібито досягнуті російською армією в Україні.

Telegram-канали міноборони росії та російського “миротворчого” корпусу 20 вересня розповсюджують фотографії та відеозаписи того, як “миротворці” допомагають біженцям, розміщуючи їх на своїй базі. Стверджується, що на базі знаходиться 2261 цивільна особа, зокрема 1049 дітей.

При цьому не згадується, що причиною, через яку ці люди змушені були тікати зі своїх будинків, стала військова агресія Азербайджану. Прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив журналістам, що Азербайджан «діє на своїй території».

Бекграунд. Експерти пояснили, у чиїх інтересах відбувається знищення вірменського анклаву – про це в матеріалі Mind “Чому саме зараз спалахнув черговий конфлікт у Нагірному Карабаху і кому це вигідно”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло