ФГВФО виставив на торги «галузевий» пул з прав вимоги за 60 договорами суб’єктів господарювання

ФГВФО виставив на торги «галузевий» пул з прав вимоги за 60 договорами суб’єктів господарювання

Аукціон заплановано на 9 жовтня, а стартова ціна лоту становить 53,8 млн грн

ФГВФО виставив на торги «галузевий» пул з прав вимоги за 60 договорами суб’єктів господарювання

9 жовтня у системі Прозорро.Продажі заплановано аукціон з продажу другого пулу, сформованого Фондом гарантування вкладів за так званим галузевим підходом. До складу лоту увійшли права вимоги за 60 договорами, спільною ознакою яких є КВЕД боржника – оптова та роздрібна торгівля.

Про це йдеться на сайті ФГВФО.

Серед включених до складу пулу активів – 41 кредитний договір суб’єктів господарювання, 17 позицій дебіторської заборгованості та два кредити фізичних осіб. Загальна заборгованість склала понад 538 млн грн, із них 282 млн грн заборгованість за договорами з АТ «МР Банк», 190 млн грн – за договорами ПАТ «Промінвестбанк» та 66 млн грн – за договорами АТ «Мегабанк».

Кожен актив, включений до складу лоту, щонайменше 4 рази виставлявся на індивідуальний продаж у системі Прозорро.Продажі, але так і не був реалізований, пишуть у фонді.

У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено транспортні засоби, магазини, об’єкти житлової та комерційної нерухомості, фінансову поруку тощо. Зокрема:

  • нерухомість аграрного призначення – склади, будівлі свинарників тощо на Дніпропетровщині;
  • житлова нерухомість – квартири у Кривому Розі;  
  • нерухомість складського призначення площею понад 1 500 кв.м., нерухомість комерційного призначення загальною площею понад 560 кв.м. на Дніпропетровщині.

“Звертаємо увагу, що за частиною договорів відсутні оригінали документів, а третина угод мають тривалий термін прострочки – більше 10 років.” – додають у Фонді гарантування.

Торги заплановано за голландською моделлю аукціону, відкрито і прозоро. Участь в аукціоні можуть взяти юридичні та фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов'язаних з державою-агресором, позичальників та поручителів за кредитним договорами. Стежити за перебігом торгів можуть усі охочі.

“Кошти, отримані від продажу активів, будуть спрямовані на розрахунки із кредиторами банків, що ліквідуються.” – пише ФГВФО.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ФГВФО продав кредити «МР Банку» із сонячними електростанціями у заставі за 683 млн грн, покупець перерахував усю суму.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло