Спікер республіканців передумав вилучати $300 млн для України з оборонного бюджету США

Спікер республіканців передумав вилучати $300 млн для України з оборонного бюджету США

Наступного тижня Палата представників має провести єдине процедурне голосування стосовно цього

Спікер республіканців передумав вилучати $300 млн для України з оборонного бюджету США
Республіканець Кевін Маккарті
Фото: REUTERS

Республіканець Кевін Маккарті, спікер Палати представників, заявив, що не намагатиметься вилучити $300 млн для України із законопроєкту про фінансування Пентагону.

Заяву Маккарті наводить The Hill.

За його словами, це сталося після того, як він зрозумів, що законопроєкти про фінансування Держдепартаменту та іноземних операцій також включають виділення грошей Києву. І, оскільки виключити допомогу Україні з них «стає все важче», він вирішив залишити її в обох законопроєктах.

Наступного тижня Палата представників має провести єдине процедурне голосування стосовно чотирьох законопроєктів про асигнування, зокрема фінансування Пентагону, Державного департаменту та закордонних операцій.

$300 млн будуть включені до фінансування програми «Допомога Україні в забезпеченні безпеки», яка існує з 2014 року, коли росія здійснила вторгнення в Україну.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше лідери республіканських фракцій у Конгресі США обговорювали можливе вилучення фінансування допомоги Україні з оборонного бюджету, щоб розблокувати голосування за інші бюджетні питання.

Білий дім заявляв, що рішення Конгресу про виділення нового пакету допомоги Києву «критично важливе», щоб забезпечити успіх українського контрнаступу, і ці кошти «матимуть значний вплив на бойову кампанію України».

У четвер, коли український президент Володимир Зеленський відвідував Капітолій, речник Палати представників Маккарті відмовився провести спільне засідання Палати представників та Сенату США, на якому міг би виступити президент України. Маккарті заявив, що Конгрес «не має часу на проведення спільного засідання».

Під час візиту до США Зеленський провів приватну зустріч із групою республіканських та демократичних членів Палати представників, він також звернеться до членів Сенату.

Маккарті повідомив, що говорив із Зеленським про використання американської допомоги та отримав відповіді на кілька питань. Спікер палати представників описав переговори як «хороші» та «продуктивні».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло