Болгарія прискорила процес відмови від російської нафти

Болгарія прискорила процес відмови від російської нафти

Обсяг поставок скорочуватиметься кожні три місяці, повне припинення очікується наступного жовтня

This material is also available in English
Болгарія прискорила процес відмови від російської нафти
фото Shutterstock

Депутати болгарського парламенту схвалили пропозицію щодо поетапної відмови країни від імпорту російської нафти до жовтня 2024 року.

Джерело. Про це передає Bloomberg.

До того часу місцевий нафтопереробний завод «Лукойлу», який працює на цій сировині, має знайти альтернативних постачальників.

Болгарія разом із низкою інших країн ЄС отримала відстрочку щодо ембарго на російську нафту через морський термінал до кінця 2024 року. Однак Софія вирішила відмовитися від постачання раніше цього терміну.

У четвер парламент підтримав ідею обмежити використання російської нафти на НПЗ «Лукойлу» в Болгарії – «Нафтохім Бургас» – до 80% до кінця цього року.

Обсяг поставок скорочуватиметься кожні три місяці. Повне припинення очікується у жовтні наступного року.

Відмова від російських закупівель – це переважно питання логістики, коментує міністр фінансів країни Асен Василев:

«Щоб перейти на нафту не з Чорноморського регіону, потрібно суттєво збільшити фактичну ємність сховища – можливо, вдвічі. Так, НПЗ зможе працювати 20, 30 днів без заходу танкера».

Обсяг поставок російської нафти Urals Чорним морем до Болгарії за останні тижні перевищив 180 тисяч барелів на добу. Це втричі більше за рівень на початку цього року.

Альтернативою для потреб підприємства «Лукойлу» може стати нафта з Казахстану, яка транспортується через порт Новоросійська, пише Bloomberg. Частину цієї сировини обробляє НПЗ в Румунії, який належить Казахстану – він припинив російський імпорт минулого року. Заміну також країна шукатиме серед країн Близького Сходу та Північної Африки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло