Угорка Каталін Каріко та американець Дрю Вайсман стали лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини

Угорка Каталін Каріко та американець Дрю Вайсман стали лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини

Вони відкрили модифікації нуклеозидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19

Угорка Каталін Каріко та американець Дрю Вайсман стали лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини
Фото: depositphotos

Угорка біохімік Каталін Каріко та американський учений-лікар Дрю Вайсман стали лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини 2023 року.

Про це повідомляє акаунт премії у Твіттері (Х).

У 2006 і 2013 роках Каріко і Вайсман отримали патенти на використання модифікованих нуклеозидів для зниження противірусної імунної відповіді на мРНК.

Зазначається, що науковці відкрили модифікації нуклеозидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.

До мРНК-вакцин проти коронавірусу належать, зокрема, Pfizer і Moderna.

Угорка Каталін Каріко та американець Дрю Вайсман цьогоріч стали лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини

«Завдяки своїм новаторським відкриттям, які докорінно змінили наше розуміння того, як мРНК взаємодіє з нашою імунною системою, лауреати зробили внесок до безпрецедентних темпів розробки вакцин під час однієї з найбільших загроз для здоров’я людини в наш час» – йдеться в повідомленні.

Каталін Каріко

Каталін Каріко народилася в Угорщині у 1955 році. Науковиця здобула ступінь доктора філософії в Університеті Сегеда у 1982 році та виконувала дослідження в Угорській академії наук у Сегеді до 1985 року. Пізніше Каріко проводила дослідження в Університеті Темпл та Університеті наук про здоров’я.

У 1989 році вона стала асистентом професора в Університеті Пенсільванії, де й залишалася до 2013 року. Далі вона стала віцепрезиденткою, а згодом старшою віцепрезиденткою BioNTech RNA Pharmaceuticals.

З 2021 року Каріко працює професором Сегедського університету та ад’юнкт-професором Школи медицини Перельмана в Університеті Пенсільванії.

Дрю Вайсман

Дрю Вайсман народився в США у штаті Массачусетс 1959 року. Вже у 1987 році він здобув ступінь доктора медицини та доктора філософії в Бостонському університеті.

Пізніше пройшов клінічну підготовку в медичному центрі Beth Israel Deaconess у Гарвардській медичній школі та постдокторські дослідження в Національному інституті здоров’я.

У 1997 році Вайсман створив свою дослідницьку групу в Медичній школі Перельмана в Університеті Пенсільванії.

Зазначимо, з 2 і до 9 жовтня відбувається традиційний Нобелівський тиждень. Так, 3 жовтня оголосять переможця з фізики, 4 жовтня – з хімії, 5 жовтня – з літератури, 6 жовтня вручатимуть Нобелівську премію миру, а 9-го – премію Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ВООЗ оголосила про завершення пандемії коронавірусу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло