Із Британії було відправлено в росію ключове обладнання на $100 млн
Серед таких товарів — комп’ютерні компонети, чипи, верстати тощо

За перші десять місяців минулого року британські постачальники експортували до росії критично важливі компоненти, включаючи напівпровідники та безпілотники, на суму понад $100 млн.
Джерело. Про це повідомило британське видання Times з посиланням на дані, підготовлені Київською школою економіки та міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола з питань російських санкцій.
Ця цифра свідчить про різке скорочення торгівлі між росією та Великою Британією порівняно з 2022 роком, коли було експортовано критично важливих компонентів на суму близько $770 млн. Однак майже через два роки після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну британські технології все ще потрапляють у російські збройні сили, часто через третіх осіб за кордоном.
«Незважаючи на позитивні зрушення у скороченні прямої торгівлі з росією, загальна цифра залишається значною – $112 млн. У десятому місяці 2023 року непряма торгівля британських компаній зросла на 78% у грошах порівняно з аналогічним періодом 2022 року», – цитує Times Олену Білоусову, старшого наукового співробітника Київської школи економіки.
Багато товарів, вироблених або розроблених у Великій Британії, потрапляють до росії непрямим шляхом, часто через китайські, гонконзькі та турецькі фірми. Проте є й кілька британських постачальників, які постачають комплектуючі на мільйони доларів у росію.
Більшість британських товарів, що постачаються до росії, складають напівпровідникові та комп'ютерні компоненти, але минулого року до росії також потрапили верстати з числовим програмним управлінням (ЧПУ), вироблені у Британії, на суму близько $1,5 млн, що стало предметом серйозного занепокоєння союзників України.
Уряд Великої Британії заявив:
«Ми ввели найжорсткіший пакет економічних санкцій, які будь-коли застосовувалися до великих економік. Нещодавно ми також оголосили про створення нового Управління з реалізації торговельних санкцій для посилення контролю за дотриманням санкцій. Будь-яке недотримання цих жорстких санкцій є серйозним злочином і карається великими фінансовими штрафами чи кримінальним переслідуванням».
Бекграунд. Між тим стало відомо, що Велика Британія продовжує безмитний режим торгівлі з Україною до 2029 року. Таким чином Сполучене Королівство прагне підтримати український бізнес.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].