ПриватБанк завершив перший квартал з 14 млрд грн чистого прибутку

ПриватБанк завершив перший квартал з 14 млрд грн чистого прибутку

Утім, сума прибутку на 14% менша, ніж торік

ПриватБанк завершив перший квартал з 14 млрд грн чистого прибутку
Фото: depositphotos.com

Державний ПриватБанк за підсумками роботи в I кварталі 2024 року отримав 13,86 млрд грн чистого прибутку. Це на 14% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє пресслужба банку.

Зниження прибутку, зазначають у ПриватБанку, зумовлено двома ключовими факторами: підвищенням ставки оподаткування для банків і змінами макроекономічних умов як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках.

При цьому прибуток банку до оподаткування становив 18,7 млрд грн. Податок на прибуток – 4,8 млрд грн.

Якість кредитного портфелю залишається високою, що дозволило частково розформувати резерви за кредитами.

Позитивний результат переоцінки індексованих ОВДП перекрив негативну переоцінку валютної позиції банку, спричинену девальвацією гривні.

Нагадаємо: у 2023 році українські банки загалом отримали 86,5 млрд грн чистого прибутку, що вчетверо більше, ніж у 2022 році, та на 12% вище за результати 2021 року, до повномасштабного вторгнення. Головним чинником значної різниці прибутковості, якщо порівняти з попереднім роком, були значно менші відрахування в резерви під збитки від активних операцій, які за рік скоротилися на 86%. Загалом із початку повномасштабного вторгнення банки сформували резерви в розмірі 133 млрд грн, з яких у 2023 році – лише 17 млрд грн. 

Ощадбанк, ще один державний банк, за підсумками 2023 року продемонстрував рекордний прибуток – 6 млрд грн.

В Україні визнано системно важливими 15 банків. Серед них усі державні банки (ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк тощо), а також великі приватні банки, переважно з іноземним капіталом (Укрсиббанк, Райффайзен Банк, ОТП Банк тощо). Системно важливі банки, що належать державі, мають рівень проблемної заборгованості (NPL) вище, ніж у середньому по ринку (вона становить 37%). Зокрема частка NPL у кредитному портфелі ПриватБанку становить 60%, Ощадбанку – 46%, Укрексімбанку – 43%, Сенс Банку – 42%, Укргазбанку – 32%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло