Естонія має намір просити допомоги НАТО через заглушення росією GPS-сигналу
Раніше влада Польщі та Швеції попередила пілотів і капітанів кораблів про проблеми з GPS у регіоні

Влада Естонії має намір звернутися до Європейського Союзу та НАТО через імовірне придушення росією сигналів супутникової навігаційної системи GPS.
Джерело. Про це пише Bloomberg.
«Ця навмисна дія, яка руйнує наше життя, наражає життя людей на ризик і може розглядатися як гібридна атака», – заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.
Він також обговорив цю проблему з колегами із Фінляндії, Латвії, Литви та Швеції. Саму ситуацію міністр описав як «дуже небезпечне питання».
Раніше влада Польщі та Швеції попередила пілотів і капітанів кораблів про проблеми з GPS у регіоні.
Напередодні стало відомо, що найбільша авіакомпанія Фінляндії – Finnair – призупинила на місяць польоти до міста Тарту через проблеми з системою GPS. Минулого тижня два рейси були змушені повернутися до Гельсінкі через перешкоди на підльоті до Тарту.
Раніше The Financial Times писала, що міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви звинуватили Росію у придушенні роботи супутникової навігаційної системи GPS у районі Балтійського моря. У зв'язку з цим вони попередили про зростання загрози авіаційних катастроф у регіоні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].