У Литві відбулися президентські вибори: уже відомі попередні результати

У Литві відбулися президентські вибори: уже відомі попередні результати

Литовці віддали найбільшу кількість голосів чинному президенту Гітанасу Науседі

У Литві відбулися президентські вибори: уже відомі попередні результати
Гітанас Науседа

У Литві 12 травня відбулися президентські вибори та референдум про зміну статті Конституції щодо легалізації множинного громадянства. У другий тур вийшли чинний глава держави Гітанас Науседа і прем’єр-міністерка Інгріда Шимоніте. 

Про це повідомляє Delfi з посиланням на голову виборчої комісії країни.

Литовці обирали між вісьмома кандидатами. 

Цьогоріч була рекордна явка на виборах – 59,37%. Це найбільший показник з 1997 року. Вже підраховано майже всі голоси, і поки що жоден кандидат не набрав понад 50%.

Після 23.00 (за місцевим часом) результати президентських виборів мали такий вигляд:

  • чинний президент Гітанас Науседа – 47,22%,
  • прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте – 15,39%,
  • колишній голова партії Християнських демократів Ігнас Вегеле – 12,47%,
  • колишній депутат Ремігіюс Жемайтайтіс – 11,15%.

Якщо результати не зміняться і жоден кандидат не набере потрібні 50% голосів, то 26 травня відбудеться другий тур голосування. Проте Науседа вже заявив, що він впевнений у своїй перемозі: «Сьогодні немає сумніву, що я виграв перший тур».

Бекграунд. Нагадаємо: Гітанас Науседа підтримує Україну у війні проти росії.

Нещодавно реагуючи на повідомлення про те, що Польща припиняє постачання зброї в Україну, Науседа заявив лідерам обох країн, що розбіжності між ними мають бути вирішені якомога швидше. Він наголосив, що йдеться про безпеку не окремих країн, а всього регіону, і навіть континенту. 

Також Науседа заявив, що вважає неправильним пом'якшувати санкції проти росії в обмін на повернення москви до «зернової оборудки». Він пропонує задіяти балтійські порти для експорту української сільгосппродукції після того, як росія вийшла з «зернової угоди» і почала знищувати портову структуру України. Науседа зазначив, що санкції не можна послаблювати ні проти росії, ні проти білорусі, і вони мають бути однаково суворими для обох країн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло